MST Holding 2018 ApS
CVR 40 10 03 42 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
MST Holding 2018 ApS har CVR-nummer 40100342. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lundvej 23, 7400 Herning. Stiftet: 6. december 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 76.805 kr., årets resultat -83.882 kr., egenkapital -202.816 kr., aktiver i alt 32.905 kr. Soliditetsgraden på -616,4 % er lavere end hos 98 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -83.882 kr. er lavere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MST Holding 2018 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lundvej 23, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Telefon
- 23677757
- marco@tinggaard.dk
- Stiftet
- 6 Dec 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier eller anparter i andre virksomheder og aktiviteter tilknyttet hertil
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40100342 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lundvej 23, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,14
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-616,4%
▲ 2.378.063,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.176,0%
▼ 1.176,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 76.805 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -75.522 | -6.574 | -308.558 | -269.166 | -51.888 |
| Årets resultat | -83.882 | -6.574 | -308.558 | -269.166 | -51.888 |
| Egenkapital | -202.816 | -118.934 | -112.360 | 196.198 | 390.729 |
| Aktiver i alt | 32.905 | 5 | 5 | 301.833 | 436.372 |
| Omsætningsaktiver | 32.905 | 5 | 5 | — | — |
| Kortfristet gæld | 235.721 | 118.939 | 112.365 | 105.635 | 45.643 |
| Gæld i alt | 235.721 | 118.939 | 112.365 | 105.635 | 45.643 |
| Soliditetsgrad | -616.4% | -2378680% | -2247200% | 65% | 89.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Marco Samuel Moesby Tinggaard Siden 6 Dec 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Marco Samuel Moesby Tinggaard Siden 6 Dec 2018Direktør
Produktionsenheder
1MST Holding 2018 ApS
P-nr. 1024223457
Lundvej 23, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.574 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.730 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -9.992 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.904 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.193 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MST Holding 2018 ApS (CVR 40100342)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tilknyttet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.