Batchelor Holding ApS
CVR 40 11 05 42 · Vedbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Batchelor Holding ApS har CVR-nummer 40110542. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Trørødgårdsvej 24, 2950 Vedbæk. Stiftet: 7. december 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -19.102 kr., årets resultat 8.025.767 kr., egenkapital 8.047.963 kr., aktiver i alt 8.559.463 kr. Soliditetsgraden på 94,0 % er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 8.025.767 kr. er højere end hos 96 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Batchelor Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Trørødgårdsvej 24, 2950 Vedbæk
- Kommune
- RUDERSDAL
- Telefon
- 30773259
- Stiftet
- 7 Dec 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i selskaber samt foretage anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-12-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40110542 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Trørødgårdsvej 24, 2950 Vedbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
99,7%
▲ 137,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,02
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,0%
▲ 89,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
95.644,8%
▲ 95.644,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 | 0 | — |
| Bruttoresultat | -19.102 | -8.400 | -7.598 | -8.236 | -7.922 |
| Resultat før skat | — | — | — | -9.935 | 4.784 |
| Årets resultat | 8.025.767 | -8.400 | -7.629 | -9.935 | 3.860 |
| Egenkapital | 8.047.963 | 22.196 | 30.596 | 38.224 | 48.159 |
| Aktiver i alt | 8.559.463 | 541.196 | 542.087 | 550.647 | 1.066.785 |
| Omsætningsaktiver | 10.013 | 35.701 | 36.592 | 45.152 | 561.290 |
| Kortfristet gæld | 511.500 | 519.000 | 511.491 | 512.423 | 1.018.626 |
| Gæld i alt | 511.500 | 519.000 | 511.491 | 512.423 | 1.018.626 |
| Soliditetsgrad | 94% | 4.1% | 5.6% | 6.9% | 4.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thomas Dal Stenfeldt Batchelor Siden 7 Dec 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Dal Stenfeldt Batchelor Siden 7 Dec 2018Direktør
Produktionsenheder
1Batchelor Holding ApS
P-nr. 1024234173
Trørødgårdsvej 24, 2950 Vedbæk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.400 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.598 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -9.447 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 4.234 DKK | 924 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Batchelor Holding ApS (CVR 40110542)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.