Kenny Anker Holding ApS
CVR 40 14 49 78 · København V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Kenny Anker Holding ApS har CVR-nummer 40144978. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bustrupgade 10A, 2. tv, 1737 København V. Stiftet: 7. januar 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -11.500 kr., årets resultat 346.814 kr., egenkapital 637.497 kr., aktiver i alt 1.083.991 kr. Soliditetsgraden på 58,8 % er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 346.814 kr. er højere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kenny Anker Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bustrupgade 10A, 2. tv, 1737 København V
- Kommune
- KØBENHAVN
- info@kennyankerbrows.dk
- Stiftet
- 7 Jan 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-01-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40144978 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bustrupgade 10A, 2. tv, 1737 København V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
54,4%
▲ 42,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,57
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
58,8%
▲ 8,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
899,3%
▲ 899,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.500 | -7.750 | -7.772 | -7.251 | -7.250 |
| Resultat før skat | 343.266 | 33.191 | 9.673 | -33.193 | -126.439 |
| Årets resultat | 346.814 | 34.707 | 10.716 | -29.999 | -126.439 |
| Egenkapital | 637.497 | 290.683 | 255.976 | 245.260 | 275.259 |
| Aktiver i alt | 1.083.991 | 582.010 | 655.076 | 382.710 | 395.836 |
| Omsætningsaktiver | 254.151 | 111.187 | 224.209 | 52.626 | 61.038 |
| Kortfristet gæld | 446.494 | 291.327 | 399.100 | 137.450 | 120.577 |
| Gæld i alt | 446.494 | 291.327 | 399.100 | 137.450 | 120.577 |
| Soliditetsgrad | 58.8% | 49.9% | 39.1% | 64.1% | 69.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kenny Anker Jensen Siden 7 Jan 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Kenny Anker Jensen Siden 7 Jan 2019Direktør
Produktionsenheder
1Kenny Anker Holding ApS
P-nr. 1024273187
Bustrupgade 10A, 2. tv, 1737 København V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 28.272 DKK | 6.204 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 18.970 DKK | 4.158 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 224.462 DKK | 49.368 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -233.295 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 449.464 DKK | 98.868 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kenny Anker Holding ApS (CVR 40144978)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.