EASkals Holding ApS
CVR 40 26 56 78 · Løsning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
EASkals Holding ApS har CVR-nummer 40265678. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Krollerupvej 40, 8723 Løsning. Stiftet: 12. februar 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 127.861 kr., egenkapital 4.698.021 kr., aktiver i alt 4.724.155 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 127.861 kr. er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som EASkals Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Krollerupvej 40, 8723 Løsning
- Kommune
- HEDENSTED
- losning@dinbilpartner.dk
- Stiftet
- 12 Feb 2019
- Selskabskapital
- 51.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab samt forestå investerings- og finansieringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-03-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40265678 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Krollerupvej 40, 8723 Løsning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,7%
▼ 11,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
58,15
▲ 56,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▲ 2,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-72,4%
▼ 72,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 132.001 | 463.662 | 776.988 | 837.051 | 719.784 |
| Årets resultat | 127.861 | 463.972 | 778.654 | 838.387 | 720.998 |
| Egenkapital | 4.698.021 | 3.296.180 | 2.926.208 | 2.243.354 | 1.499.367 |
| Aktiver i alt | 4.724.155 | 3.389.523 | 3.143.616 | 2.455.946 | 1.712.441 |
| Omsætningsaktiver | 1.519.706 | 196.310 | 283.927 | — | — |
| Kortfristet gæld | 26.134 | 93.343 | 217.408 | 212.592 | 213.074 |
| Gæld i alt | 26.134 | 93.343 | 217.408 | 212.592 | 213.074 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 97.2% | 93.1% | 91.3% | 87.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Elisa Mejer Skals Nielsen Siden 12 Feb 201950% Ejer
-
Anders Skals Nielsen Siden 12 Feb 201950% Ejer
Ledelse
1-
Anders Skals Nielsen Siden 12 Feb 2019Direktør
Produktionsenheder
1EASkals Holding ApS
P-nr. 1024413493
Krollerupvej 40, 8723 Løsning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 599.404 DKK | 131.868 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.232.262 DKK | 271.084 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 989.192 DKK | 217.602 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 922.144 DKK | 202.862 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 734.415 DKK | 161.568 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: EASkals Holding ApS (CVR 40265678)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forestå, finansieringsvirksomhed, virke.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.