Henu Holding ApS
CVR 40 32 15 27 · Tilst · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Henu Holding ApS har CVR-nummer 40321527. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Østerløkken 83, 8381 Tilst. Stiftet: 5. marts 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. marts 2025 – 28. februar 2026): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 640.550 kr., egenkapital 2.299.918 kr., aktiver i alt 3.640.159 kr. Soliditetsgraden på 63,2 % er lavere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 640.550 kr. er højere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Henu Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Østerløkken 83, 8381 Tilst
- Kommune
- AARHUS
- Telefon
- 22339343
- mstaite@outlook.dk
- Stiftet
- 5 Mar 2019
- Selskabskapital
- 40.001 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af Direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40321527 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Østerløkken 83, 8381 Tilst
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
27,9%
▼ 3,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,92
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
63,2%
▲ 9,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
23,0%
▲ 23,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | — | — | 0 |
| Resultat før skat | 640.550 | 520.767 | 371.584 | 302.220 | 189.748 |
| Årets resultat | 640.550 | 520.767 | 371.584 | 309.548 | 193.986 |
| Egenkapital | 2.299.918 | 1.659.368 | 1.138.601 | 767.017 | 457.469 |
| Aktiver i alt | 3.640.159 | 3.088.890 | 2.475.738 | 2.176.559 | 2.236.237 |
| Omsætningsaktiver | 1.092.297 | 1.190.616 | 1.107.060 | 1.183.553 | 1.578.742 |
| Kortfristet gæld | 1.188.241 | 1.313.522 | 1.251.244 | 1.330.621 | 1.767.384 |
| Gæld i alt | 1.340.241 | 1.429.522 | 1.337.137 | 1.409.542 | 1.778.768 |
| Soliditetsgrad | 63.2% | 53.7% | 46% | 35.2% | 20.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Maher Stetiyeh Siden 5 Mar 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Maher Stetiyeh Siden 5 Mar 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Henu Holding ApS
P-nr. 1024478374
Østerløkken 83, 8381 Tilst
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 588.761 DKK | 129.514 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 390.424 DKK | 85.888 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 358.734 DKK | 78.914 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 51.744 DKK | 11.374 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Henu Holding ApS (CVR 40321527)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.