M&A Albers Holding ApS
CVR 40 32 27 44 · Randers NØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M&A Albers Holding ApS har CVR-nummer 40322744. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Teglvej 15, 8930 Randers NØ. Stiftet: 7. marts 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -9.250 kr., årets resultat 548.869 kr., egenkapital 923.591 kr., aktiver i alt 1.020.131 kr. Soliditetsgraden på 90,5 % er højere end hos 52 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 548.869 kr. er højere end hos 75 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M&A Albers Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Teglvej 15, 8930 Randers NØ
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 7 Mar 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- finansiering og investering samt besidde andele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40322744 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Teglvej 15, 8930 Randers NØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
59,4%
▲ 2,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,11
▼ 15,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,5%
▼ 7,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
187,8%
▲ 187,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.250 | -7.875 | -5.969 | -5.675 | -5.688 |
| Resultat før skat | — | 190.683 | 115.566 | -6.003 | -5.943 |
| Årets resultat | 548.869 | 190.683 | 115.566 | -6.003 | -5.943 |
| Egenkapital | 923.591 | 332.455 | 141.772 | 26.205 | 32.208 |
| Aktiver i alt | 1.020.131 | 338.955 | 147.272 | 30.205 | 36.208 |
| Omsætningsaktiver | 10.603 | 99.960 | 465 | 30.205 | — |
| Kortfristet gæld | 96.540 | 6.500 | 5.500 | 4.000 | 4.000 |
| Gæld i alt | 1.020.131 | 6.500 | 5.500 | 4.000 | 4.000 |
| Soliditetsgrad | 90.5% | 98.1% | 96.3% | 86.8% | 89% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Andreas Hjort Albers Siden 20 Oct 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Andreas Hjort Albers Siden 20 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
1M&A Albers Holding ApS
P-nr. 1024479885
Teglvej 15, 8930 Randers NØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.102 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.241 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.003 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.943 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -7.661 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M&A Albers Holding ApS (CVR 40322744)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver andele, finansiering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.