Cazar Holding ApS
CVR 40 32 34 73 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Cazar Holding ApS har CVR-nummer 40323473. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Engdahlsvej 14, 7400 Herning. Stiftet: 6. marts 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -108.622 kr., årets resultat 1.820.258 kr., egenkapital 4.670.961 kr., aktiver i alt 6.792.845 kr. Soliditetsgraden på 68,8 % er lavere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.820.258 kr. er højere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Cazar Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Engdahlsvej 14, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Telefon
- 52500448
- tinnavermo@gmail.com
- Stiftet
- 6 Mar 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, foretage investering samt anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-04-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40323473 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Engdahlsvej 14, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
39,0%
▲ 1,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,56
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,8%
▲ 6,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
19,9%
▲ 19,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 237.200 | 146.416 |
| Bruttoresultat | -108.622 | -109.930 | -89.551 | 29.097 | 24.954 |
| Resultat før skat | 1.795.322 | 1.494.023 | 1.196.934 | 543.037 | 463.023 |
| Årets resultat | 1.820.258 | 1.518.707 | 1.217.108 | 537.119 | 457.831 |
| Egenkapital | 4.670.961 | 4.050.687 | 2.531.980 | 1.314.872 | 777.753 |
| Aktiver i alt | 6.792.845 | 6.500.018 | 5.589.834 | 1.514.746 | 1.029.480 |
| Omsætningsaktiver | 1.186.761 | 45.205 | 37.332 | 98.163 | 130.356 |
| Kortfristet gæld | 2.121.884 | 1.629.331 | 1.753.854 | 199.874 | 251.727 |
| Gæld i alt | 2.121.884 | 2.449.331 | 3.057.854 | 199.874 | 251.727 |
| Soliditetsgrad | 68.8% | 62.3% | 45.3% | 86.8% | 75.5% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Tinna Vermø Siden 23 Apr 202633,33% Ejer
-
Jan Ørum Vermø Siden 23 Apr 202633,33% Ejer
-
Julie Vermø Hansen Siden 29 Sep 202025% Ejer
Ledelse
3-
Tinna Vermø Siden 6 Mar 2019Direktør
-
Jan Ørum Vermø Siden 26 Jun 2025Direktør
-
Julie Vermø Hansen Siden 23 Apr 2026Direktør
Produktionsenheder
1Cazar Holding ApS
P-nr. 1024480921
Engdahlsvej 14, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.527.203 DKK | 335.984 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 970.025 DKK | 213.400 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 26.954 DKK | 5.918 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 23.663 DKK | 5.192 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 15.202 DKK | 3.344 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Cazar Holding ApS (CVR 40323473)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.