Enggaard Holding 2018 ApS
CVR 40 36 96 35 · Stenløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Enggaard Holding 2018 ApS har CVR-nummer 40369635. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bakkegårdsvej 21, 3660 Stenløse. Stiftet: 15. januar 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.802 kr., årets resultat 8.179 kr., egenkapital 961.307 kr., aktiver i alt 971.029 kr. Soliditetsgraden på 99,0 % er højere end hos 77 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 8.179 kr. er lavere end hos 55 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Enggaard Holding 2018 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bakkegårdsvej 21, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Telefon
- 27101080
- pe@egaps.dk
- Stiftet
- 15 Jan 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab og anden i forbindelse hermed bestående virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-01-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40369635 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bakkegårdsvej 21, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,9%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
56,07
▼ 48,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,0%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-19,1%
▼ 19,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.802 | -5.052 | -4.798 | -4.798 | -4.172 |
| Resultat før skat | 10.467 | 10.105 | 515.790 | 4.533 | -76.847 |
| Årets resultat | 8.179 | 10.105 | 515.790 | 4.533 | -76.847 |
| Egenkapital | 961.307 | 1.088.128 | 1.200.023 | 743.133 | 795.800 |
| Aktiver i alt | 971.029 | 1.094.699 | 1.206.486 | 749.491 | 802.058 |
| Omsætningsaktiver | 545.091 | 685.143 | 1.206.486 | 437.023 | 489.590 |
| Kortfristet gæld | 9.722 | 6.571 | 6.463 | 6.358 | 6.258 |
| Gæld i alt | 9.722 | 6.571 | 6.463 | 6.358 | 6.258 |
| Soliditetsgrad | 99% | 99.4% | 99.5% | 99.2% | 99.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Peter René Enggaard Siden 15 Jan 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Peter René Enggaard Siden 15 Jan 2019Direktør
Produktionsenheder
1Enggaard Holding 2018 ApS
P-nr. 1024534606
Bakkegårdsvej 21, 3660 Stenløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -25.200 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -175.954 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -173.857 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -5.069 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Enggaard Holding 2018 ApS (CVR 40369635)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bestående.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.