Simone Helledie Holding ApS
CVR 40 37 99 83 · Vrå · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Simone Helledie Holding ApS har CVR-nummer 40379983. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rævebakken 49, 9760 Vrå. Stiftet: 26. marts 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 52.648 kr., egenkapital 235.945 kr., aktiver i alt 271.959 kr. Soliditetsgraden på 86,8 % er lavere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 52.648 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Simone Helledie Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rævebakken 49, 9760 Vrå
- Kommune
- HJØRRING
- Stiftet
- 26 Mar 2019
- Selskabskapital
- 150.000 DKK
- Formål
- besidde ejerandele i andre selskaber og virksomheder samt udføre investeringer af enhver art
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-03-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40379983 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rævebakken 49, 9760 Vrå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
22,3%
▼ 12,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
86,8%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-17,7%
▼ 17,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 52.648 | 63.992 | 22.303 | 44.810 | 26.047 |
| Årets resultat | 52.648 | 63.992 | 22.303 | 44.810 | 26.047 |
| Egenkapital | 235.945 | 183.297 | 119.305 | 97.002 | 52.192 |
| Aktiver i alt | 271.959 | 210.454 | 138.116 | 108.397 | 57.192 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 36.014 | 27.157 | 18.811 | 11.395 | 5.000 |
| Gæld i alt | 36.014 | 27.157 | 18.811 | 11.395 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 86.8% | 87.1% | 86.4% | 89.5% | 91.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Simone Helledie Jonstrup Siden 26 Mar 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Simone Helledie Jonstrup Siden 26 Mar 2019Direktør
Produktionsenheder
1Simone Helledie Holding ApS
P-nr. 1024545608
Rævebakken 49, 9760 Vrå
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.346 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.416 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.668 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.250 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.515 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Simone Helledie Holding ApS (CVR 40379983)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver art, udføre.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.