Malermester Rosenørn Holding ApS
CVR 40 38 24 29 · Haslev · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Malermester Rosenørn Holding ApS har CVR-nummer 40382429. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Spurvestræde 12, 4690 Haslev. Stiftet: 22. marts 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -1.294 kr., årets resultat 214.680 kr., egenkapital 1.081.943 kr., aktiver i alt 1.188.672 kr. Soliditetsgraden på 91,0 % er højere end hos 53 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 214.680 kr. er højere end hos 64 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Malermester Rosenørn Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Spurvestræde 12, 4690 Haslev
- Kommune
- FAXE
- Stiftet
- 22 Mar 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde aktier og anparter i andre selskaber og dermed beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40382429 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Spurvestræde 12, 4690 Haslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,8%
▼ 9,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,98
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
91,0%
▼ 2,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-24,6%
▼ 24,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.294 | -1.295 | -1.294 | -1.300 | -1.250 |
| Resultat før skat | 220.292 | 288.535 | 294.144 | 362.560 | 192.774 |
| Årets resultat | 214.680 | 284.839 | 294.716 | 361.372 | 191.564 |
| Egenkapital | 1.081.943 | 989.263 | 822.224 | 641.908 | 578.536 |
| Aktiver i alt | 1.188.672 | 1.053.023 | 929.075 | 938.820 | 624.556 |
| Omsætningsaktiver | 638.231 | 398.716 | 247.602 | 254.759 | 338.153 |
| Kortfristet gæld | 106.729 | 63.760 | 106.851 | 296.912 | 46.020 |
| Gæld i alt | 106.729 | 63.760 | 106.851 | 296.912 | 46.020 |
| Soliditetsgrad | 91% | 93.9% | 88.5% | 68.4% | 92.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
René Møller Rosenørn Siden 22 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
René Møller Rosenørn Siden 22 Mar 2019Direktør
Produktionsenheder
1Malermester Rosenørn Holding ApS
P-nr. 1024547791
Spurvestræde 12, 4690 Haslev
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 387.309 DKK | 85.206 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 403.537 DKK | 88.770 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 476.823 DKK | 104.896 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 203.513 DKK | 44.770 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 562.103 DKK | 123.662 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Malermester Rosenørn Holding ApS (CVR 40382429)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver beslægtede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.