Per Juul Albrecht Holding ApS
CVR 40 39 78 09 · Vestbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Per Juul Albrecht Holding ApS har CVR-nummer 40397809. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Søhusevej 20, 9380 Vestbjerg. Stiftet: 7. marts 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -350.921 kr., egenkapital 319.087 kr., aktiver i alt 525.293 kr. Soliditetsgraden på 60,7 % er lavere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -350.921 kr. er lavere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Per Juul Albrecht Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Søhusevej 20, 9380 Vestbjerg
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 7 Mar 2019
- Selskabskapital
- 53.550 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i datterselskaber og associerede selskaber, at drive investeringsvirksomhed samt anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-03-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40397809 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søhusevej 20, 9380 Vestbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-110,0%
▼ 100,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,07
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
60,7%
▼ 17,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-402,2%
▼ 402,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 0 | -49 | 44.700 | 49.000 |
| Resultat før skat | -350.921 | -69.845 | -55.334 | -113.850 | -320.231 |
| Årets resultat | -350.921 | -69.873 | -55.334 | -123.513 | -330.902 |
| Egenkapital | 319.087 | 737.508 | 869.601 | 945.335 | 1.099.448 |
| Aktiver i alt | 525.293 | 941.440 | 924.374 | 1.000.108 | 1.144.559 |
| Omsætningsaktiver | 15.103 | 165.103 | 165.034 | 165.049 | 121.126 |
| Kortfristet gæld | 206.206 | 203.932 | 54.773 | 54.773 | 45.111 |
| Gæld i alt | 206.206 | 203.932 | 54.773 | 54.773 | 45.111 |
| Soliditetsgrad | 60.7% | 78.3% | 94.1% | 94.5% | 96.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Per Juul Albrecht Siden 7 Mar 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Per Juul Albrecht Siden 7 Mar 2019Direktør
Produktionsenheder
1Per Juul Albrecht Holding ApS
P-nr. 1024562987
Søhusevej 20, 9380 Vestbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -332.292 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -212.858 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -371.913 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -845.262 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -252.637 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Per Juul Albrecht Holding ApS (CVR 40397809)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver associerede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.