N.H Holding Aps
CVR 40 47 67 84 · Ølgod · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
N.H Holding Aps har CVR-nummer 40476784. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Grønningen 14, 6870 Ølgod. Stiftet: 29. april 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.270 kr., årets resultat -119.463 kr., egenkapital 159.008 kr., aktiver i alt 232.850 kr. Soliditetsgraden på 68,3 % er højere end hos 83 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -119.463 kr. er lavere end hos 87 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som N.H Holding Aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Grønningen 14, 6870 Ølgod
- Kommune
- VARDE
- Telefon
- 22359397
- Info@nhmurerforretning.dk
- Stiftet
- 29 Apr 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i koncernforbundne selskaber samt formueadministration
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-04-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40476784 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Grønningen 14, 6870 Ølgod
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-75,1%
▼ 162,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,27
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
68,3%
▼ 12,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-149,3%
▼ 149,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.270 | -9.012 | -8.500 | -7.525 | -3.165 |
| Resultat før skat | -119.463 | 242.342 | 1.812 | -10.118 | -173.653 |
| Årets resultat | -119.463 | 242.342 | 1.812 | -10.118 | -173.653 |
| Egenkapital | 159.008 | 278.471 | 36.129 | 34.317 | 44.435 |
| Aktiver i alt | 232.850 | 343.043 | 91.701 | 81.389 | 79.007 |
| Omsætningsaktiver | 20.030 | 20.030 | 20.042 | — | — |
| Kortfristet gæld | 73.842 | 64.572 | 55.572 | 47.072 | 34.572 |
| Gæld i alt | 73.842 | 64.572 | 55.572 | 47.072 | 34.572 |
| Soliditetsgrad | 68.3% | 81.2% | 39.4% | 42.2% | 56.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Nicolai Henneberg Siden 29 Apr 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Nicolai Henneberg Siden 29 Apr 2019Direktør
Produktionsenheder
1N.H Holding Aps
P-nr. 1024653079
Grønningen 14, 6870 Ølgod
Murerarbejde (439100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9.012 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -7.530 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.167 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -4.753 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: N.H Holding Aps (CVR 40476784)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver koncernforbundne, formueadministration, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.