SN Holding 2019 ApS
CVR 40 49 44 05 · Vig · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SN Holding 2019 ApS har CVR-nummer 40494405. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hjulet 3, 4560 Vig. Stiftet: 29. april 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -17.855 kr., årets resultat -8.418 kr., egenkapital 366.733 kr., aktiver i alt 366.733 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -8.418 kr. er lavere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SN Holding 2019 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hjulet 3, 4560 Vig
- Kommune
- ODSHERRED
- snventilation@gmail.com
- Stiftet
- 29 Apr 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-04-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40494405 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500BAE8B158XE5750
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hjulet 3, 4560 Vig
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,3%
▲ 3,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 13,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
56,1%
▲ 56,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -17.855 | -19.512 | -15.666 | -12.375 | -8.750 |
| Resultat før skat | -16.198 | -19.166 | 91.913 | 103.585 | 394.598 |
| Årets resultat | -8.418 | -19.166 | 82.234 | 99.015 | 395.789 |
| Egenkapital | 366.733 | 348.759 | 367.925 | 403.491 | 304.476 |
| Aktiver i alt | 366.733 | 401.744 | 430.590 | 530.034 | 502.720 |
| Omsætningsaktiver | 326.733 | 361.744 | 390.590 | 490.034 | 405.135 |
| Kortfristet gæld | 0 | 52.985 | 62.665 | 126.543 | 198.244 |
| Gæld i alt | 0 | 52.985 | 62.665 | 126.543 | 198.244 |
| Soliditetsgrad | 100% | 86.8% | 85.4% | 76.1% | 60.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Simon Schou Nielsen Siden 29 Apr 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Simon Schou Nielsen Siden 29 Apr 2019Direktør
Produktionsenheder
1SN Holding 2019 ApS
P-nr. 1024674602
Hjulet 3, 4560 Vig
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -360.236 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 438.934 DKK | 96.558 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 725.216 DKK | 159.544 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 299.587 DKK | 65.890 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SN Holding 2019 ApS (CVR 40494405)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.