SURAJ ApS
CVR 40 50 25 64 · Agedrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SURAJ ApS har CVR-nummer 40502564. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kirsebærhaven 1, 5320 Agedrup. Stiftet: 1. maj 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.125 kr., årets resultat 8.142 kr., egenkapital 181.057 kr., aktiver i alt 332.343 kr. Soliditetsgraden på 54,5 % er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 8.142 kr. er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SURAJ ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kirsebærhaven 1, 5320 Agedrup
- Kommune
- ODENSE
- Telefon
- 71484708
- Stiftet
- 1 May 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-05-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40502564 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kirsebærhaven 1, 5320 Agedrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,5%
▼ 44,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,21
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,5%
▼ 3,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-90,4%
▼ 90,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.125 | -6.890 | -6.018 | -5.670 | -5.151 |
| Resultat før skat | -11.304 | 84.977 | 84.910 | -23.796 | -9.879 |
| Årets resultat | 8.142 | 84.977 | 84.910 | -23.796 | -9.879 |
| Egenkapital | 181.057 | 172.915 | 87.938 | 3.028 | 26.824 |
| Aktiver i alt | 332.343 | 300.000 | 300.110 | 300.155 | 300.200 |
| Omsætningsaktiver | 32.343 | 0 | 110 | 155 | 200 |
| Kortfristet gæld | 151.286 | 127.085 | — | — | — |
| Gæld i alt | 151.286 | 127.085 | 212.172 | 297.127 | 273.376 |
| Soliditetsgrad | 54.5% | 57.6% | 29.3% | 1% | 8.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sangeetha Thondepu Siden 1 May 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Sangeetha Thondepu Siden 1 May 2019Direktør
Produktionsenheder
1SURAJ ApS
P-nr. 1024685043
Kirsebærhaven 1, 5320 Agedrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -49.200 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -15.090 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -23.796 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -9.879 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -90.768 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SURAJ ApS (CVR 40502564)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.