Aramis Lembruch ApS
CVR 40 56 82 71 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Aramis Lembruch ApS har CVR-nummer 40568271. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skovvej 84, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 7. juni 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -19.919 kr., årets resultat -23.102 kr., egenkapital 388.458 kr., aktiver i alt 16.097.458 kr. Soliditetsgraden på 2,4 % er lavere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -23.102 kr. er lavere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Aramis Lembruch ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skovvej 84, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 7 Jun 2019
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber og yde investeringsvirksomhed samt dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-06-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40568271 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovvej 84, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-5,9%
▲ 4,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,01
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
2,4%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
44,8%
▲ 44,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -19.919 | -18.806 | -8.231 | -8.958 | -4.932 |
| Resultat før skat | -23.102 | -41.847 | — | — | 4.015 |
| Årets resultat | -23.102 | -41.847 | -44.608 | -1.001 | 4.015 |
| Egenkapital | 388.458 | 411.560 | 453.407 | 498.014 | 499.015 |
| Aktiver i alt | 16.097.458 | 15.773.412 | 15.774.391 | 15.515.997 | 15.883.115 |
| Omsætningsaktiver | 15.910.483 | 15.586.437 | 15.587.416 | 15.329.022 | 15.696.140 |
| Kortfristet gæld | 15.709.000 | 15.361.852 | 15.320.984 | 15.017.983 | 15.384.100 |
| Gæld i alt | 15.709.000 | 15.361.852 | 15.320.984 | 15.017.983 | 15.384.100 |
| Soliditetsgrad | 2.4% | 2.6% | 2.9% | 3.2% | 3.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
7-
SORTEDAM HOLDING ApS Siden 5 Dec 201915% Ejer
-
LEONHARD HOLDING ApS Siden 5 Dec 201910% Ejer
-
Skjold Gruppen ApS Siden 5 Dec 201915% Ejer
-
ThiimS ApS Siden 5 Dec 201910% Ejer
-
ThiimM ApS Siden 5 Dec 201910% Ejer
-
Medicohealth Investment Holding ApS Siden 5 Dec 201915% Ejer
-
Babu Invest ApS Siden 5 Dec 201910% Ejer
Ledelse
1-
Ulrik Lundsfryd Siden 7 Jun 2019Direktør
Produktionsenheder
1Aramis Lembruch ApS
P-nr. 1024764156
Skovvej 84, 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -41.847 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -44.608 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.001 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -2.500 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Aramis Lembruch ApS (CVR 40568271)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver yde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.