Steven Müller Holding Aps
CVR 40 61 22 38 · København N · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Steven Müller Holding Aps har CVR-nummer 40612238. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Peter Fabers Gade 1, 1. th, 2200 København N. Stiftet: 25. juni 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -15.832 kr., årets resultat 197.429 kr., egenkapital 1.070.770 kr., aktiver i alt 1.074.773 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 197.429 kr. er højere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Steven Müller Holding Aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Peter Fabers Gade 1, 1. th, 2200 København N
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 25 Jun 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- besidde og foretage investeringer i værdipapirer, kapitalandele
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-06-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40612238 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Peter Fabers Gade 1, 1. th, 2200 København N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,4%
▲ 22,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
88,63
▲ 86,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▲ 19,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
643,9%
▲ 643,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.832 | -28.755 | -6.983 | -22.414 | -5.010 |
| Resultat før skat | 197.429 | -36.299 | 280.565 | 250.979 | 334.024 |
| Årets resultat | 197.429 | -36.299 | 280.565 | 250.979 | 334.024 |
| Egenkapital | 1.070.770 | 873.341 | 909.641 | 687.976 | 494.197 |
| Aktiver i alt | 1.074.773 | 1.089.921 | 1.246.310 | 963.053 | 847.947 |
| Omsætningsaktiver | 354.773 | 369.921 | 526.310 | 163.053 | 47.947 |
| Kortfristet gæld | 4.003 | 216.580 | 336.669 | 275.077 | 353.750 |
| Gæld i alt | 4.003 | 216.580 | 336.669 | 275.077 | 353.750 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 80.1% | 73% | 71.4% | 58.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steven Müller Siden 25 Jun 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Steven Müller Siden 25 Jun 2019Direktør
Produktionsenheder
1Steven Müller Holding Aps
P-nr. 1024816822
Peter Fabers Gade 1, 1. th, 2200 København N
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -16.289 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.571 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -35.021 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.976 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.751 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Steven Müller Holding Aps (CVR 40612238)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.