Andrew Makin Holdings ApS
CVR 40 62 51 78 · Kokkedal · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Andrew Makin Holdings ApS har CVR-nummer 40625178. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hvedevænget 35, 2980 Kokkedal. Stiftet: 1. juli 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -40.138 kr., årets resultat 525.993 kr., egenkapital 1.566.640 kr., aktiver i alt 1.673.058 kr. Soliditetsgraden på 93,6 % er højere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 525.993 kr. er højere end hos 74 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Andrew Makin Holdings ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hvedevænget 35, 2980 Kokkedal
- Kommune
- FREDENSBORG
- Stiftet
- 1 Jul 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- investeringsvirksomhed, herunder ved at eje kapitalandele i datterselskaber samt anden hermed tilknyttet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-07-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40625178 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500BA2B73E47F5919
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hvedevænget 35, 2980 Kokkedal
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
33,6%
▼ 8,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,07
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,6%
▲ 4,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
7,4%
▲ 7,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -40.138 | -20.709 | -16.543 | -13.753 | -5.117 |
| Resultat før skat | 547.270 | 514.892 | 486.048 | 263.036 | 194.883 |
| Årets resultat | 525.993 | 489.636 | 472.882 | 272.893 | 196.169 |
| Egenkapital | 1.566.640 | 1.170.647 | 781.011 | 408.129 | 135.236 |
| Aktiver i alt | 1.673.058 | 1.314.227 | 883.290 | 448.249 | 141.486 |
| Omsætningsaktiver | 113.756 | 172.668 | 162.130 | 98.502 | 101.486 |
| Kortfristet gæld | 106.418 | 143.580 | 102.279 | 40.120 | 6.250 |
| Gæld i alt | 106.418 | 143.580 | 102.279 | 40.120 | 6.250 |
| Soliditetsgrad | 93.6% | 89.1% | 88.4% | 91% | 95.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Andrew Makin Siden 1 Jul 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Andrew Makin Siden 1 Jul 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Andrew Makin Holdings ApS
P-nr. 1024830604
Hvedevænget 35, 2980 Kokkedal
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 745.299 DKK | 163.944 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 633.718 DKK | 139.414 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 504.732 DKK | 111.034 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 583.389 DKK | 128.326 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 314.130 DKK | 69.102 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Andrew Makin Holdings ApS (CVR 40625178)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tilknyttet, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.