Ninca Holding ApS
CVR 40 62 71 46 · Asperup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ninca Holding ApS har CVR-nummer 40627146. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Grønnegyden 2, 5466 Asperup. Stiftet: 1. juli 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -13.500 kr., årets resultat -3.361 kr., egenkapital 44.278 kr., aktiver i alt 658.452 kr. Soliditetsgraden på 6,7 % er lavere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -3.361 kr. er lavere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ninca Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Grønnegyden 2, 5466 Asperup
- Kommune
- MIDDELFART
- Stiftet
- 1 Jul 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-07-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40627146 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Grønnegyden 2, 5466 Asperup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-7,6%
▼ 3,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,02
▼ 13,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
6,7%
▼ 31,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
76,2%
▲ 76,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.500 | -11.625 | -14.875 | -10.750 | -16.525 |
| Resultat før skat | -4.309 | -18.134 | 326.050 | -16.957 | -88.524 |
| Årets resultat | -3.361 | -14.145 | 326.577 | -24.699 | -88.524 |
| Egenkapital | 44.278 | 347.639 | 361.784 | 35.206 | 59.906 |
| Aktiver i alt | 658.452 | 922.244 | 896.412 | 557.178 | 72.531 |
| Omsætningsaktiver | 627.252 | 891.044 | 865.212 | 557.178 | 72.531 |
| Kortfristet gæld | 614.174 | 62.100 | 13.000 | 20.744 | 12.625 |
| Gæld i alt | 614.174 | 574.605 | 534.628 | 521.972 | 12.625 |
| Soliditetsgrad | 6.7% | 37.7% | 40.4% | 6.3% | 82.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Arni Haukur Johannesson Siden 1 Jul 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Arni Haukur Johannesson Siden 1 Jul 2019Direktør
Produktionsenheder
1Ninca Holding ApS
P-nr. 1024833417
Grønnegyden 2, 5466 Asperup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -35.346 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -2.394 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -239.233 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -322.450 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -255.959 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ninca Holding ApS (CVR 40627146)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.