CinVal Invest ApS
CVR 40 72 49 07 · Frederikssund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CinVal Invest ApS har CVR-nummer 40724907. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Færgevej 14, 3600 Frederikssund. Stiftet: 17. juli 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -326.617 kr., årets resultat -7.942.482 kr., egenkapital 21.981.315 kr., aktiver i alt 25.276.200 kr. Soliditetsgraden på 87,0 % er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -7.942.482 kr. er lavere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CinVal Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Færgevej 14, 3600 Frederikssund
- Kommune
- FREDERIKSSUND
- Telefon
- 23202670
- Stiftet
- 17 Jul 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- handel, service og industri
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-08-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40724907 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500W86MU360XISY65
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Færgevej 14, 3600 Frederikssund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-36,1%
▼ 23,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,69
▼ 489,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,0%
▼ 12,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-85,6%
▼ 85,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -326.617 | -41.375 | -40.438 | -39.937 | -35.563 |
| Resultat før skat | -7.942.482 | -4.278.441 | 17.862.318 | -5.918.561 | 18.023.034 |
| Årets resultat | -7.942.482 | -4.278.441 | 17.862.318 | -5.918.561 | 14.032.366 |
| Egenkapital | 21.981.315 | 32.923.797 | 37.202.238 | 19.839.920 | 28.958.481 |
| Aktiver i alt | 25.276.200 | 32.990.266 | 37.265.730 | 19.901.473 | 35.013.520 |
| Omsætningsaktiver | 22.055.150 | 32.990.266 | 37.265.730 | 19.901.473 | 35.011.501 |
| Kortfristet gæld | 3.294.885 | 66.469 | 63.492 | 61.553 | 6.055.039 |
| Gæld i alt | 3.294.885 | 66.469 | 63.492 | 61.553 | 6.055.039 |
| Soliditetsgrad | 87% | 99.8% | 99.8% | 99.7% | 82.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jesper Ellegaard Petersen Siden 17 Jul 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Ellegaard Petersen Siden 17 Jul 2019Direktør
Produktionsenheder
1CinVal Invest ApS
P-nr. 1024956713
Færgevej 14, 3600 Frederikssund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -28.373 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -9.857.309 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 18.139.468 DKK | 3.990.668 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 11.821.740 DKK | 2.600.774 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CinVal Invest ApS (CVR 40724907)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver industri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.