Duvarci Holding ApS
CVR 40 72 91 94 · Taastrup · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Duvarci Holding ApS har CVR-nummer 40729194. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Taastrupgårdsvej 123, 2. tv, 2630 Taastrup. Stiftet: 14. august 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -106.469 kr., årets resultat -225.261 kr., egenkapital -104.095 kr., aktiver i alt 1.761 kr. Soliditetsgraden på -5.911,1 % er lavere end hos 99 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -225.261 kr. er lavere end hos 83 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Duvarci Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Taastrupgårdsvej 123, 2. tv, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Stiftet
- 14 Aug 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- drift af restaurationsvirksomhed og investering indenfor samme branche i regi af datterselskaber
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-11-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40729194 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Taastrupgårdsvej 123, 2. tv, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,02
▼ 1,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-5.911,1%
▼ 5.966,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-355,6%
▼ 355,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -106.469 | -3.750 | -3.125 | -35.625 | -3.064 |
| Resultat før skat | -225.261 | 88.131 | -6.322 | -83.748 | 20.011 |
| Årets resultat | -225.261 | 88.131 | -6.322 | -83.748 | 20.011 |
| Egenkapital | -104.095 | 121.166 | 33.036 | 39.358 | 52.446 |
| Aktiver i alt | 1.761 | 220.247 | 107.067 | 108.264 | 56.067 |
| Omsætningsaktiver | 1.761 | 106.077 | 107.067 | 108.264 | 8.002 |
| Kortfristet gæld | 105.856 | 99.081 | 74.031 | 68.906 | 3.621 |
| Gæld i alt | 105.856 | 99.081 | 74.031 | 68.906 | 3.621 |
| Soliditetsgrad | -5911.1% | 55% | 30.9% | 36.4% | 93.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Melih Kerim Duvarci Siden 25 Aug 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Melih Kerim Duvarci Siden 15 Nov 2022Direktør
Produktionsenheder
1Duvarci Holding ApS
P-nr. 1024961431
Taastrupgårdsvej 123, 2. tv, 2630 Taastrup
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 49.263 DKK | 10.824 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -35.683 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.054 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -4.895 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Duvarci Holding ApS (CVR 40729194)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver regi, branche, restaurationsvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.