Raun Holding 2020 ApS
CVR 40 76 27 28 · Værløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Raun Holding 2020 ApS har CVR-nummer 40762728. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bavnehøj Park 6, st. 4, 3500 Værløse. Stiftet: 30. august 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.349 kr., årets resultat -354.741 kr., egenkapital 326.782 kr., aktiver i alt 326.782 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -354.741 kr. er lavere end hos 93 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Raun Holding 2020 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bavnehøj Park 6, st. 4, 3500 Værløse
- Kommune
- FURESØ
- Stiftet
- 30 Aug 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab og eje kapitalandele i datter- eller associeret selskaber, samt anden dermed i forbindelse beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-08-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40762728 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bavnehøj Park 6, st. 4, 3500 Værløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-108,6%
▼ 115,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 22,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-832,9%
▼ 832,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.349 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -354.741 | 48.775 | -2.464 | -1.937 | -1.142 |
| Årets resultat | -354.741 | 48.403 | -2.464 | -1.937 | -1.063 |
| Egenkapital | 326.782 | 681.523 | 694.120 | 696.584 | 755.021 |
| Aktiver i alt | 326.782 | 882.195 | 858.785 | 876.504 | 878.441 |
| Omsætningsaktiver | 286.782 | 223.273 | 199.863 | 217.582 | 219.519 |
| Kortfristet gæld | 0 | 200.672 | 164.665 | 179.920 | 123.420 |
| Gæld i alt | 0 | 200.672 | 164.665 | 179.920 | 123.420 |
| Soliditetsgrad | 100% | 77.3% | 80.8% | 79.5% | 86% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Søren Raun Siden 30 Aug 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Raun Siden 30 Aug 2019Direktør
Produktionsenheder
1Raun Holding 2020 ApS
P-nr. 1025004112
Bavnehøj Park 6, st. 4, 3500 Værløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 359 DKK | 66 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 37.799 DKK | 8.294 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.937 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -22.526 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -52.884 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Raun Holding 2020 ApS (CVR 40762728)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- ICG Europe Copenhagen, filial af ICG Europe S.à r.l., Luxembourg København K
- Mermaid Investment ApS Charlottenlund
- F & D ApS Snekkersten
- Voluntasfonden - for realisering af menneskeligt potentiale København K
- J. Engelbrecht Holding ApS København K
- XPQ99 ApS Vejen
- EOR Holding ApS Væggerløse
- MP-Husene ApS Borup
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver associeret, datter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.