Silo Öcal Holding ApS
CVR 40 76 62 94 · Hørsholm · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Silo Öcal Holding ApS har CVR-nummer 40766294. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Holmager 7, 2970 Hørsholm. Stiftet: 4. september 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.966 kr., årets resultat -290.431 kr., egenkapital 505.624 kr., aktiver i alt 505.624 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -290.431 kr. er lavere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Silo Öcal Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Holmager 7, 2970 Hørsholm
- Kommune
- RUDERSDAL
- Stiftet
- 4 Sep 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-09-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40766294 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Holmager 7, 2970 Hørsholm
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-57,4%
▼ 100,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-181,3%
▼ 181,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.966 | -3.890 | -3.310 | — | — |
| Resultat før skat | -290.431 | 357.114 | 206.545 | 374.514 | 160.295 |
| Årets resultat | -290.431 | 357.114 | 206.955 | 374.514 | 160.295 |
| Egenkapital | 505.624 | 837.059 | 638.570 | 517.609 | 200.295 |
| Aktiver i alt | 505.624 | 837.059 | 638.570 | 517.609 | 200.295 |
| Omsætningsaktiver | 505.624 | 298.589 | 153.615 | — | 0 |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 505.624 | 837.059 | 638.570 | 517.609 | 200.295 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Süleyman Öncü Öcal Siden 4 Sep 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Süleyman Öncü Öcal Siden 4 Sep 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Silo Öcal Holding ApS
P-nr. 1025008835
Holmager 7, 2970 Hørsholm
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 459.456 DKK | 101.068 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 265.326 DKK | 58.366 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 480.555 DKK | 105.710 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 252.454 DKK | 55.528 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -60.190 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Silo Öcal Holding ApS (CVR 40766294)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.