RU Invest ApS
CVR 40 78 50 51 · Vedbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
RU Invest ApS har CVR-nummer 40785051. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lindevangsvej 25, 2950 Vedbæk. Stiftet: 9. september 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.125 kr., årets resultat -69.265 kr., egenkapital -28.987 kr., aktiver i alt 4.388.919 kr. Soliditetsgraden på -0,7 % er lavere end hos 90 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -69.265 kr. er lavere end hos 86 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RU Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lindevangsvej 25, 2950 Vedbæk
- Kommune
- RUDERSDAL
- Stiftet
- 9 Sep 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-09-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40785051 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lindevangsvej 25, 2950 Vedbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-0,7%
▼ 1,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-453,1%
▼ 453,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.125 | -7.875 | -7.500 | -6.875 | -6.101 |
| Resultat før skat | -82.025 | -30.056 | -29.567 | 5.466 | 654 |
| Årets resultat | -69.265 | -12.523 | -2.759 | 20.717 | -3.987 |
| Egenkapital | -28.987 | 40.278 | 52.801 | 55.560 | 34.843 |
| Aktiver i alt | 4.388.919 | 3.970.120 | 3.524.200 | 2.532.839 | 2.131.666 |
| Omsætningsaktiver | 74.074 | 216.910 | 44.513 | 20.560 | 1.806 |
| Kortfristet gæld | 4.417.906 | 3.929.842 | 3.471.399 | 2.477.279 | 2.096.823 |
| Gæld i alt | 4.417.906 | 3.929.842 | 3.471.399 | 2.477.279 | 2.096.823 |
| Soliditetsgrad | -0.7% | 1% | 1.5% | 2.2% | 1.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rune Aaskov Ulbak Siden 9 Sep 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Rune Aaskov Ulbak Siden 9 Sep 2019Direktør
Produktionsenheder
1RU Invest ApS
P-nr. 1025033821
Lindevangsvej 25, 2950 Vedbæk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -79.694 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -121.913 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -69.295 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.503 DKK | 330 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -19.593 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RU Invest ApS (CVR 40785051)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.