Kunst & Rammedesign ApS
CVR 40 81 42 72 · Køge · Glarmesteraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Kunst & Rammedesign ApS har CVR-nummer 40814272. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Glarmesteraktiviteter (branchekode 433420). Adresse: Tjørnevej 2, 4600 Køge. Stiftet: 24. september 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): omsætning 839.234 kr., bruttofortjeneste 313.341 kr., årets resultat -53.893 kr., egenkapital -36.721 kr., aktiver i alt 170.084 kr. Soliditetsgraden på -21,6 % er lavere end hos 96 % af de 159 virksomheder i branchen «Glarmesteraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -53.893 kr. er lavere end hos 85 % af de 159 virksomheder i branchen «Glarmesteraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen faldt 13 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Kunst & Rammedesign ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Glarmesteraktiviteter (433420)
- Adresse
- Tjørnevej 2, 4600 Køge
- Kommune
- KØGE
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 24 Sep 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-09-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40814272 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tjørnevej 2, 4600 Køge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
-6,4%
▼ 8,4 pp
Årets resultat i % af omsætning
Likviditetsgrad
0,72
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-21,6%
▼ 28,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-374,8%
▼ 374,8 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
-12,5%
▼ 12,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
159 virksomheder i «Glarmesteraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 839.234 | 959.152 | 619.488 | 962.012 | 954.011 |
| Bruttoresultat | 313.341 | 425.696 | 262.752 | 403.334 | 396.462 |
| Resultat før skat | -53.893 | 19.609 | 127.346 | -37.923 | 31.343 |
| Årets resultat | -53.893 | 19.609 | 127.346 | -37.923 | 31.343 |
| Egenkapital | -36.721 | 17.172 | -2.437 | -129.783 | -91.859 |
| Aktiver i alt | 170.084 | 266.515 | 243.056 | 249.017 | 310.923 |
| Omsætningsaktiver | 149.084 | 245.515 | 222.056 | 201.017 | 262.923 |
| Kortfristet gæld | 206.805 | 249.343 | 245.493 | 358.515 | 347.068 |
| Gæld i alt | 206.805 | 249.343 | 245.493 | 378.800 | 402.782 |
| Soliditetsgrad | -21.6% | 6.4% | -1% | -52.1% | -29.5% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Anita Schalck Siden 24 Sep 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Anita Schalck Siden 24 Sep 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Kunst & Rammedesign ApS
P-nr. 1025073491
Tjørnevej 2, 4600 Køge
Glarmesteraktiviteter (433420)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -37.156 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -163.202 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kunst & Rammedesign ApS (CVR 40814272)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver glarmesteraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.