TY Holding.ApS
CVR 40 82 96 60 · København Ø · Formueforvaltning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
TY Holding.ApS har CVR-nummer 40829660. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Formueforvaltning (branchekode 663000). Adresse: Langelinie Allé 17, 2100 København Ø. Stiftet: 26. september 2019. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -6.950 kr., årets resultat -6.951 kr., egenkapital -7.786 kr., aktiver i alt 271.272 kr. Soliditetsgraden på -2,9 % er lavere end hos 84 % af de 560 virksomheder i branchen «Formueforvaltning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -6.951 kr. er lavere end hos 65 % af de 560 virksomheder i branchen «Formueforvaltning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TY Holding.ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Formueforvaltning (663000)
- Adresse
- Langelinie Allé 17, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 50697072
- Stiftet
- 26 Sep 2019
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber og ejendomme
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40829660 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Langelinie Allé 17, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,03
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-2,9%
▼ 2,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-58,9%
▼ 58,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
560 virksomheder i «Formueforvaltning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.950 | -4.375 | -10.577 | -5.000 | 812 |
| Resultat før skat | -6.951 | -4.375 | -30.657 | -6.432 | 806 |
| Årets resultat | -6.951 | -4.375 | -30.657 | -6.432 | 629 |
| Egenkapital | -7.786 | -835 | 3.540 | 34.197 | 40.629 |
| Aktiver i alt | 271.272 | 264.898 | 264.898 | 295.555 | 290.806 |
| Omsætningsaktiver | 7.939 | 1.565 | 1.565 | 12.222 | 250.806 |
| Kortfristet gæld | 279.058 | 265.733 | 261.358 | 261.358 | 250.177 |
| Gæld i alt | 279.058 | 265.733 | 261.358 | 261.358 | 250.177 |
| Soliditetsgrad | -2.9% | -0.3% | 1.3% | 11.6% | 14% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tarek Jack Yammin Siden 26 Sep 2019100% Ejer
Produktionsenheder
1TY Holding.ApS
P-nr. 1025091406
Langelinie Allé 17, 2100 København Ø
Formueforvaltning (663000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.951 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.375 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -10.657 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -1.211 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 629 DKK | 132 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TY Holding.ApS (CVR 40829660)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning, ejendomme.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms