Vermeulen Holding ApS
CVR 40 91 83 53 · Klarup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Vermeulen Holding ApS har CVR-nummer 40918353. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lucernevej 20, 9270 Klarup. Stiftet: 8. november 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -17.129 kr., årets resultat -22.525 kr., egenkapital 326.563 kr., aktiver i alt 353.893 kr. Soliditetsgraden på 92,3 % er højere end hos 55 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -22.525 kr. er lavere end hos 80 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Vermeulen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lucernevej 20, 9270 Klarup
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 8 Nov 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-11-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40918353 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 636700LK9NCOL2DE0K09
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lucernevej 20, 9270 Klarup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-6,9%
▼ 128,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
12,22
▼ 17,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
92,3%
▼ 4,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-104,4%
▼ 104,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -17.129 | -19.926 | -8.250 | -8.250 | -9.750 |
| Resultat før skat | -22.525 | 509.847 | -8.301 | 996 | -9.775 |
| Årets resultat | -22.525 | 509.847 | -8.301 | 996 | -9.775 |
| Egenkapital | 326.563 | 419.088 | 19.241 | 27.542 | 26.546 |
| Aktiver i alt | 353.893 | 433.601 | 36.241 | 45.167 | 36.921 |
| Omsætningsaktiver | 333.892 | 433.600 | 241 | 9.167 | 921 |
| Kortfristet gæld | 27.330 | 14.513 | 17.000 | 17.625 | 10.375 |
| Gæld i alt | 27.330 | 14.513 | 17.000 | 17.625 | 10.375 |
| Soliditetsgrad | 92.3% | 96.7% | 53.1% | 61% | 71.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mikkel Møller Vermeulen Siden 8 Nov 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Mikkel Møller Vermeulen Siden 8 Nov 2019Direktør
Produktionsenheder
1Vermeulen Holding ApS
P-nr. 1025212165
Lucernevej 20, 9270 Klarup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -56.488 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.301 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.254 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -9.775 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.390 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Vermeulen Holding ApS (CVR 40918353)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.