OPIA Invest ApS
CVR 40 93 89 66 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
OPIA Invest ApS har CVR-nummer 40938966. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Stigaardsvej 2, 2900 Hellerup. Stiftet: 15. november 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., årets resultat -29.433 kr., egenkapital -9.803 kr., aktiver i alt 597.944 kr. Soliditetsgraden på -1,6 % er lavere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -29.433 kr. er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som OPIA Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Stigaardsvej 2, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 15 Nov 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-11-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40938966 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stigaardsvej 2, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Soliditetsgrad
-1,6%
▼ 5,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.568,7%
▼ 1.568,7 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
-100,0%
▼ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 8.906 | 7.064 | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -29.433 | 2.004 | 391 | -6.325 | -6.354 |
| Årets resultat | -29.433 | 2.004 | 391 | -6.325 | -6.354 |
| Egenkapital | -9.803 | 19.630 | 17.626 | 17.235 | 23.560 |
| Aktiver i alt | 597.944 | 579.819 | 572.815 | 547.528 | 553.853 |
| Omsætningsaktiver | 2.944 | 9.819 | 2.815 | 10.028 | 41.353 |
| Kortfristet gæld | — | 560.189 | 555.189 | 530.293 | 530.293 |
| Gæld i alt | 597.944 | 560.189 | 555.189 | 530.293 | 530.293 |
| Soliditetsgrad | -1.6% | 3.4% | 3.1% | 3.1% | 4.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Peter Meldahl Siden 15 Nov 201950% Ejer
-
Ida Pernille Meldahl Siden 15 Nov 201950% Ejer
Ledelse
1-
Peter Meldahl Siden 15 Nov 2019Direktør
Produktionsenheder
1OPIA Invest ApS
P-nr. 1025240304
Stigaardsvej 2, 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.325 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.354 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -7.918 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: OPIA Invest ApS (CVR 40938966)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.