Raaddam Holding ApS
CVR 40 98 21 59 · Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Raaddam Holding ApS har CVR-nummer 40982159. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Pæonvænget 11, 5000 Odense C. Stiftet: 3. december 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -133.637 kr., årets resultat -435.729 kr., egenkapital 12.737.576 kr., aktiver i alt 14.079.432 kr. Soliditetsgraden på 90,5 % er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -435.729 kr. er lavere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Raaddam Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Pæonvænget 11, 5000 Odense C
- Kommune
- ODENSE
- Telefon
- 60188298
- raaddam@hotmail.com
- Stiftet
- 3 Dec 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- 2.1 Selskabets formål er at eje kapitalandele og anden formueforvaltning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-12-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40982159 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 8945004CQE4S2NW60J25
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Pæonvænget 11, 5000 Odense C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3,4%
▼ 2,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,09
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,5%
▲ 6,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-444,7%
▼ 444,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | — | 0 |
| Bruttoresultat | -133.637 | -42.760 | -42.990 | -24.973 | -219.761 |
| Resultat før skat | -435.729 | — | -91.310 | -484.309 | 14.961.234 |
| Årets resultat | -435.729 | -80.000 | -91.310 | -526.203 | 15.001.957 |
| Egenkapital | 12.737.576 | 13.308.304 | 13.510.304 | 13.719.414 | 14.245.617 |
| Aktiver i alt | 14.079.432 | 15.879.961 | 15.914.503 | 14.177.027 | 14.269.287 |
| Omsætningsaktiver | 5.493.139 | 8.481.627 | 9.064.503 | 8.597.027 | 14.229.287 |
| Kortfristet gæld | 1.341.856 | 2.571.657 | 2.404.199 | 457.613 | 23.670 |
| Gæld i alt | 1.341.856 | 2.571.657 | 2.404.199 | 457.613 | 23.670 |
| Soliditetsgrad | 90.5% | 83.8% | 84.9% | 96.8% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mark Raaddam Sørensen Siden 3 Dec 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Mark Raaddam Sørensen Siden 3 Dec 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1Raaddam Holding ApS
P-nr. 1025297683
Pæonvænget 11, 5000 Odense C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -79.404 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -332.122 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.291.257 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -104.436 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -96.340 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Raaddam Holding ApS (CVR 40982159)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning, selskabets.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.