MAHO Invest ApS
CVR 41 00 25 22 · Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MAHO Invest ApS har CVR-nummer 41002522. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Emiliedalsvej 30, 8270 Højbjerg. Stiftet: 12. december 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -35.237 kr., egenkapital 95.456 kr., aktiver i alt 109.956 kr. Soliditetsgraden på 86,8 % er lavere end hos 53 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -35.237 kr. er lavere end hos 83 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MAHO Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Emiliedalsvej 30, 8270 Højbjerg
- Kommune
- AARHUS
- Telefon
- 20887366
- Stiftet
- 12 Dec 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab samt gennem datterselskaber at drive produktion, handel og investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-12-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41002522 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Emiliedalsvej 30, 8270 Højbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-36,9%
▼ 9,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,04
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
86,8%
▼ 7,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
0,6%
▲ 0,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -35.237 | -35.435 | -12.205 | 133.002 | 18.780 |
| Årets resultat | -35.237 | -35.435 | -12.205 | 133.002 | 18.780 |
| Egenkapital | 95.456 | 130.693 | 166.128 | 178.333 | 45.331 |
| Aktiver i alt | 109.956 | 138.693 | 169.128 | 181.333 | 48.331 |
| Omsætningsaktiver | 602 | 282 | 1.204 | — | — |
| Kortfristet gæld | 14.500 | 8.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 |
| Gæld i alt | 14.500 | 8.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 |
| Soliditetsgrad | 86.8% | 94.2% | 98.2% | 98.3% | 93.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Johnny Fabricius Iversen Siden 12 Dec 201950% Ejer
-
Malthe Holm Siden 1 Apr 202133,33% Ejer
Ledelse
1-
Johnny Fabricius Iversen Siden 12 Dec 2019Direktør
Produktionsenheder
1MAHO Invest ApS
P-nr. 1025325105
Emiliedalsvej 30, 8270 Højbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.922 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.313 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.692 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.498 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.125 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MAHO Invest ApS (CVR 41002522)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- AKF HOLDING A/S København NV
- Anette Lysgaard Fonden Esbjerg
- DANSK BYPLANLABORATORIUM. FOND TIL BYPLANLÆGNINGENS FREMME København K
- filial af FIRSTAID-REDLIV LTD Slagelse
- Donau Agro Invest P/S Aabybro
- DEN ALMENNYTTIGE ERHVERVSDRIVENDE FOND VEJEN SPORTEL Vejen
- KNL HOLDING HJØRRING ApS Løkken
- M. MØGELMOSE HOLDING ApS Hirtshals
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver gennem, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.