R.R. Holding ApS
CVR 41 02 05 55 · Horsens · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
R.R. Holding ApS har CVR-nummer 41020555. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kastanjealle 1, 8700 Horsens. Stiftet: 18. december 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -14.515 kr., årets resultat 323.390 kr., egenkapital 697.922 kr., aktiver i alt 794.988 kr. Soliditetsgraden på 87,8 % er lavere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 323.390 kr. er højere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som R.R. Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kastanjealle 1, 8700 Horsens
- Kommune
- HORSENS
- privat@laserremoval.dk
- Stiftet
- 18 Dec 2019
- Selskabskapital
- 42.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab med henblik på at drive og administrere anparterne i driftsselskabet Laser Removal Clinic ApS. Det er tillige holdingselskabets formål at investere midlerne i selskabet i værdipapirer
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den adm. direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-12-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41020555 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kastanjealle 1, 8700 Horsens
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,3%
▲ 3,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,83
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
87,8%
▲ 2,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
50,9%
▲ 50,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.515 | -13.788 | -12.588 | -10.000 | -7.875 |
| Resultat før skat | 322.334 | 213.668 | 131.226 | 8.888 | -69.493 |
| Årets resultat | 323.390 | 214.372 | 133.531 | 8.888 | -69.493 |
| Egenkapital | 697.922 | 499.532 | 285.161 | 151.630 | 142.742 |
| Aktiver i alt | 794.988 | 587.582 | 517.370 | 244.628 | 222.838 |
| Omsætningsaktiver | 80.571 | 23.459 | 39.679 | 16.873 | 36 |
| Kortfristet gæld | 97.066 | 40.074 | 39.483 | 21.067 | 21.067 |
| Gæld i alt | 97.066 | 88.050 | 232.209 | 92.998 | 80.096 |
| Soliditetsgrad | 87.8% | 85% | 55.1% | 62% | 64.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rasmus Damsgaard Rasmussen Siden 18 Dec 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Rasmus Damsgaard Rasmussen Siden 18 Dec 2019Adm. dir.
Produktionsenheder
1R.R. Holding ApS
P-nr. 1025347893
Kastanjealle 1, 8700 Horsens
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 353.436 DKK | 77.748 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 69.768 DKK | 15.334 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -191.579 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -63.199 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: R.R. Holding ApS (CVR 41020555)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Ejd. Rosenkæret 11 ApS Glostrup
- NELK Holding ApS Skanderborg
- Leverandørselskabet Biogas Hobro AMBA Hobro
- JENS ESKILDSEN OG HUSTRU MARY ANTONIE ESKILDSENS MINDEFOND Give
- FONDEN AF 22. APRIL 1998 Sulsted
- KOMPLEMENTARSELSKABET CORE GERMAN RESIDENTIAL II ApS København V
- Restaurant ilden Næstved Aps Gørløse
- Kirkeskov Advice ApS Karrebæksminde
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver removal, clinic, holdingselskabets.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.