PJU Holding ApS
CVR 41 03 34 36 · København S · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PJU Holding ApS har CVR-nummer 41033436. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ørestads Boulevard 59A, 9. 904, 2300 København S. Stiftet: 20. december 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): egenkapital 3.346.736 kr., aktiver i alt 3.628.417 kr. Soliditetsgraden på 92,2 % er højere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PJU Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ørestads Boulevard 59A, 9. 904, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 20 Dec 2019
- Selskabskapital
- 41.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber og yde investeringsvirksomhed samt dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-06-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41033436 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ørestads Boulevard 59A, 9. 904, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
12,88
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
92,2%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | -27.305 | -29.595 | 5.901.118 |
| Resultat før skat | — | — | 263.657 | -481.494 | 5.955.582 |
| Årets resultat | — | — | 263.657 | -481.494 | 5.955.582 |
| Egenkapital | 3.346.736 | 3.343.103 | 3.102.585 | 2.897.828 | 3.379.322 |
| Aktiver i alt | 3.628.417 | 3.618.478 | 3.313.081 | 3.065.207 | 3.544.467 |
| Omsætningsaktiver | 3.628.417 | 3.618.478 | 3.313.081 | 3.065.207 | 3.544.467 |
| Kortfristet gæld | 281.681 | 275.375 | 210.496 | 167.379 | 165.145 |
| Gæld i alt | 281.681 | 275.375 | 210.496 | 167.379 | 165.145 |
| Soliditetsgrad | 92.2% | 92.4% | 93.6% | 94.5% | 95.3% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Peter Juhl Siden 20 Dec 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Peter Juhl Siden 20 Dec 2019Direktør
Produktionsenheder
1PJU Holding ApS
P-nr. 1025363562
Ørestads Boulevard 59A, 9. 904, 2300 København S
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 52.780 DKK | 11.594 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -479.260 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -73.049 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PJU Holding ApS (CVR 41033436)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver yde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.