Bansal Holdings ApS
CVR 41 06 22 58 · Søborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Bansal Holdings ApS har CVR-nummer 41062258. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Snogegårdsvej 86, 2860 Søborg. Stiftet: 7. januar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.522 kr., årets resultat 780.914 kr., egenkapital 1.840.482 kr., aktiver i alt 2.741.753 kr. Soliditetsgraden på 67,1 % er lavere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 780.914 kr. er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Bansal Holdings ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Snogegårdsvej 86, 2860 Søborg
- Kommune
- GLADSAXE
- Stiftet
- 7 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje akter og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-01-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41062258 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500EFM48T2F106C13
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Snogegårdsvej 86, 2860 Søborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
42,4%
▲ 23,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,00
▲ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
67,1%
▲ 13,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
281,9%
▲ 281,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 260.269 |
| Bruttoresultat | -5.522 | -4.917 | -5.100 | -749 | 260.269 |
| Resultat før skat | 775.174 | 252.202 | 497.208 | 378.180 | 260.269 |
| Årets resultat | 780.914 | 204.482 | 495.063 | 378.360 | 203.010 |
| Egenkapital | 1.840.482 | 1.059.568 | 955.086 | 560.023 | 281.663 |
| Aktiver i alt | 2.741.753 | 1.990.839 | 1.117.833 | 565.407 | 281.663 |
| Omsætningsaktiver | 2.701.753 | 1.950.839 | 1.077.833 | 525.407 | 241.663 |
| Kortfristet gæld | 901.271 | 931.271 | 162.747 | 5.384 | 0 |
| Gæld i alt | 901.271 | 931.271 | 162.747 | 5.384 | 0 |
| Soliditetsgrad | 67.1% | 53.2% | 85.4% | 99% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Ashish Bansal Siden 7 Jan 202050% Ejer
-
Sugandh Bansal Siden 7 Jan 202050% Ejer
Ledelse
2-
Ashish Bansal Siden 7 Jan 2020Direktør
-
Sugandh Bansal Siden 7 Jan 2020Direktør
Produktionsenheder
1Bansal Holdings ApS
P-nr. 1025402681
Snogegårdsvej 86, 2860 Søborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.298.084 DKK | 285.560 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 657.121 DKK | 144.432 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 497.296 DKK | 109.384 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 260.269 DKK | 57.244 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 49.555 DKK | 10.890 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Bansal Holdings ApS (CVR 41062258)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Datterselskaber
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver akter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.