MA2 Holding ApS
CVR 41 08 20 38 · Odense V · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MA2 Holding ApS har CVR-nummer 41082038. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sigurd Rings Vej 9, 5200 Odense V. Stiftet: 16. januar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.515 kr., årets resultat 1.116.819 kr., egenkapital 1.694.881 kr., aktiver i alt 1.700.014 kr. Soliditetsgraden på 99,7 % er højere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.116.819 kr. er højere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MA2 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sigurd Rings Vej 9, 5200 Odense V
- Kommune
- ODENSE
- Telefon
- 60138910
- maah.odense@gmail.com
- Stiftet
- 16 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-01-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41082038 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sigurd Rings Vej 9, 5200 Odense V
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
65,9%
▲ 22,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,01
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,7%
▲ 16,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
343,5%
▲ 343,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -1.515 | -6.646 | -3.000 | -3.000 | -3.000 |
| Resultat før skat | 1.116.819 | 251.806 | — | — | — |
| Årets resultat | 1.116.819 | 251.806 | 415.243 | 31.863 | -36.821 |
| Egenkapital | 1.694.881 | 578.062 | 326.256 | -88.987 | -120.850 |
| Aktiver i alt | 1.700.014 | 696.195 | 563.695 | 134.248 | 88.865 |
| Omsætningsaktiver | 67 | 54.582 | 51 | 51 | — |
| Kortfristet gæld | 5.133 | 118.133 | 140.133 | 110.915 | 105.715 |
| Gæld i alt | 5.133 | 118.133 | 237.439 | 223.235 | 209.715 |
| Soliditetsgrad | 99.7% | 83% | 57.9% | -66.3% | -136% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Martin Aagaard Hansen Siden 16 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Aagaard Hansen Siden 16 Jan 2020Direktør
Produktionsenheder
1MA2 Holding ApS
P-nr. 1025430146
Sigurd Rings Vej 9, 5200 Odense V
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -11.163 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -14.204 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -13.469 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -8.955 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.760 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MA2 Holding ApS (CVR 41082038)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.