Caan Invest ApS
CVR 41 08 61 81 · Gudhjem · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Caan Invest ApS har CVR-nummer 41086181. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Melstedvej 39, 3760 Gudhjem. Stiftet: 18. december 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 1.559.242 kr., egenkapital 3.466.240 kr., aktiver i alt 4.676.475 kr. Soliditetsgraden på 74,1 % er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.559.242 kr. er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Caan Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Melstedvej 39, 3760 Gudhjem
- Kommune
- BORNHOLMS REGIONSKOMMUNE
- Stiftet
- 18 Dec 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-12-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41086181 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Melstedvej 39, 3760 Gudhjem
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
45,0%
▲ 36,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,74
▲ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,1%
▲ 41,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
846,2%
▲ 846,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 1.562.758 | 167.534 | 216.966 | 215.706 | 206.381 |
| Årets resultat | 1.559.242 | 164.797 | 214.704 | 209.032 | 199.004 |
| Egenkapital | 3.466.240 | 1.974.498 | 1.870.701 | 1.714.897 | 1.563.065 |
| Aktiver i alt | 4.676.475 | 6.062.162 | 9.066.953 | 7.987.830 | 7.506.323 |
| Omsætningsaktiver | 3.315.170 | 4.700.857 | 7.705.648 | — | — |
| Kortfristet gæld | 1.210.235 | 3.587.664 | 4.196.252 | 3.272.933 | 2.943.258 |
| Gæld i alt | 1.210.235 | 4.087.664 | 7.196.252 | 6.272.933 | 5.943.258 |
| Soliditetsgrad | 74.1% | 32.6% | 20.6% | 21.5% | 20.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Henrik Astrup Sørensen Siden 18 Dec 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Astrup Sørensen Siden 18 Dec 2019Direktør
Produktionsenheder
1Caan Invest ApS
P-nr. 1025454940
Melstedvej 39, 3760 Gudhjem
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.137.852 DKK | 910.316 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 4.182.750 DKK | 920.194 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 2.334.476 DKK | 513.568 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 2.809.612 DKK | 618.112 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 3.986.382 DKK | 876.986 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Caan Invest ApS (CVR 41086181)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.