Holdingselskabet I af 17. januar 2020 ApS
CVR 41 09 13 55 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Holdingselskabet I af 17. januar 2020 ApS har CVR-nummer 41091355. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Friis Hansens Vej 5, 7100 Vejle. Stiftet: 17. januar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -9.975 kr., årets resultat -1.473 kr., egenkapital 33.200 kr., aktiver i alt 688.278 kr. Soliditetsgraden på 4,8 % er lavere end hos 88 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.473 kr. er lavere end hos 65 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Holdingselskabet I af 17. januar 2020 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Friis Hansens Vej 5, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 17 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- direkte eller indirekte at eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-01-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41091355 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Friis Hansens Vej 5, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-4,4%
▼ 4,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
4,8%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.483,9%
▼ 1.483,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -9.975 | -19.273 | -18.200 | -24.000 | -12.785 |
| Resultat før skat | -784 | -93 | -208 | -5.783 | 5.425 |
| Årets resultat | -1.473 | -93 | -208 | -5.783 | 5.425 |
| Egenkapital | 33.200 | 34.673 | 34.766 | 34.974 | 40.757 |
| Aktiver i alt | 688.278 | 693.562 | 693.486 | 701.476 | 691.396 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 1 | 0 | — | — |
| Kortfristet gæld | 655.078 | 658.889 | 658.720 | 666.502 | 650.639 |
| Gæld i alt | 655.078 | 658.889 | 658.720 | 666.502 | 650.639 |
| Soliditetsgrad | 4.8% | 5% | 5% | 5% | 5.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Arcane Group LLC Siden 17 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Cy Waits Siden 17 Jan 2020Direktør
Produktionsenheder
1Holdingselskabet I af 17. januar 2020 ApS
P-nr. 1025461270
Friis Hansens Vej 5, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -704.168 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.033.755 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -928.464 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -2.866.875 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Holdingselskabet I af 17. januar 2020 ApS (CVR 41091355)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.