Niclas Munk Holding ApS
CVR 41 09 64 46 · Dyssegård · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Niclas Munk Holding ApS har CVR-nummer 41096446. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sønderengen 108, 2870 Dyssegård. Stiftet: 17. januar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -18.106 kr., årets resultat 2.177.014 kr., egenkapital 13.967.832 kr., aktiver i alt 14.101.183 kr. Soliditetsgraden på 99,1 % er højere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.177.014 kr. er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Niclas Munk Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sønderengen 108, 2870 Dyssegård
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 17 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i kapitalandele og dermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-01-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41096446 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 648800ON0QYIRL1NMI68
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sønderengen 108, 2870 Dyssegård
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
15,6%
▲ 7,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
74,87
▲ 56,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,1%
▲ 2,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
135,4%
▲ 135,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -18.106 | -31.229 | -10.432 | -8.987 | -6.943 |
| Resultat før skat | 2.205.789 | 931.842 | 436.749 | 4.651.046 | 7.128.110 |
| Årets resultat | 2.177.014 | 924.736 | 436.749 | 4.655.269 | 7.131.810 |
| Egenkapital | 13.967.832 | 11.858.318 | 11.153.582 | 13.016.833 | 12.585.702 |
| Aktiver i alt | 14.101.183 | 12.284.935 | 11.478.779 | 15.610.601 | 16.425.184 |
| Omsætningsaktiver | 9.983.464 | 8.063.950 | 7.892.553 | 9.414.206 | 5.723.144 |
| Kortfristet gæld | 133.351 | 426.617 | 325.197 | 2.593.768 | 3.839.482 |
| Gæld i alt | 133.351 | 426.617 | 325.197 | 2.593.768 | 3.839.482 |
| Soliditetsgrad | 99.1% | 96.5% | 97.2% | 83.4% | 76.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Niclas Munk Siden 17 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Niclas Munk Siden 17 Jan 2020Direktør
Produktionsenheder
1Niclas Munk Holding ApS
P-nr. 1025468224
Sønderengen 108, 2870 Dyssegård
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 994.920 DKK | 218.878 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -296.357 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 7.867.388 DKK | 1.730.806 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 17.338.548 DKK | 3.814.470 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 1.457.904 DKK | 320.738 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Niclas Munk Holding ApS (CVR 41096446)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.