ISAR Group ApS
CVR 41 09 72 64 · Glostrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ISAR Group ApS har CVR-nummer 41097264. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Paul Bergsøes Vej 14, 2600 Glostrup. Stiftet: 18. januar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -8.750 kr., årets resultat -415.345 kr., egenkapital 2.118.266 kr., aktiver i alt 2.836.182 kr. Soliditetsgraden på 74,7 % er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -415.345 kr. er lavere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ISAR Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Paul Bergsøes Vej 14, 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- Telefon
- 81616220
- isarforening@gmail.com
- Stiftet
- 18 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som et holding selskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-08-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41097264 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Paul Bergsøes Vej 14, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-19,6%
▼ 53,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,54
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,7%
▼ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-149,1%
▼ 149,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.750 | -8.229 | -21.794 | -7.000 | -201.001 |
| Resultat før skat | -416.285 | 842.536 | 456.050 | 1.145.958 | 16.040 |
| Årets resultat | -415.345 | 846.353 | 502.975 | 1.097.686 | 82.492 |
| Egenkapital | 2.118.266 | 2.533.612 | 1.687.259 | 1.220.178 | 122.492 |
| Aktiver i alt | 2.836.182 | 3.339.962 | 2.427.981 | 1.545.178 | 522.492 |
| Omsætningsaktiver | 390.143 | 278.484 | 354.541 | 68.992 | 239.303 |
| Kortfristet gæld | 717.916 | 578.731 | 602.302 | 325.000 | 400.000 |
| Gæld i alt | 717.916 | 806.350 | 740.722 | 325.000 | 400.000 |
| Soliditetsgrad | 74.7% | 75.9% | 69.5% | 79% | 23.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
ISAR Forening Siden 4 Apr 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Recep Avsever Siden 27 May 2024Adm. dir.
Produktionsenheder
1ISAR Group ApS
P-nr. 1025469891
Paul Bergsøes Vej 14, 2600 Glostrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.130.082 DKK | 248.600 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 584.246 DKK | 128.524 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.159.163 DKK | 255.002 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -226.453 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ISAR Group ApS (CVR 41097264)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- WILLIAM DEMANT INVEST A/S Smørum
- William Demant Fonden Smørum
- ENERGI FYN A.M.B.A. Odense SV
- Amazon Web Services, Dansk filial af Amazon Web Services EMEA SARL, Luxembourg København V
- ELLEN OG OVE ARKILS FOND Vojens
- Anette Lysgaard Fonden Esbjerg
- UGGE HOLDING ApS Risskov
- BENTE OG IB LAURIDSEN ERHVERVSDRIVENDE FOND Ringkøbing
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver selskab, holding, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.