Ecura Holding ApS
CVR 41 09 91 19 · Otterup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ecura Holding ApS har CVR-nummer 41099119. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kappendrup 52, 5450 Otterup. Stiftet: 21. januar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.050 kr., årets resultat 51.691 kr., egenkapital 81.117 kr., aktiver i alt 120.933 kr. Soliditetsgraden på 67,1 % er lavere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 51.691 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ecura Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kappendrup 52, 5450 Otterup
- Kommune
- NORDFYNS
- Stiftet
- 21 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-01-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41099119 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kappendrup 52, 5450 Otterup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
63,7%
▲ 98,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,72
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
67,1%
▲ 11,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
601,1%
▲ 601,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.050 | -9.125 | -7.500 | -6.500 | -7.286 |
| Resultat før skat | 49.480 | -12.312 | -7.361 | — | 12.711 |
| Årets resultat | 51.691 | -10.315 | -1.033 | -7.060 | 12.711 |
| Egenkapital | 81.117 | 29.426 | 39.741 | 40.774 | 47.834 |
| Aktiver i alt | 120.933 | 53.246 | 94.800 | 72.334 | 123.204 |
| Omsætningsaktiver | 60.933 | 13.246 | 54.800 | 32.334 | 69.114 |
| Kortfristet gæld | 35.342 | 6.592 | 6.592 | 6.593 | 75.370 |
| Gæld i alt | 39.816 | 23.820 | 55.059 | 31.560 | 75.370 |
| Soliditetsgrad | 67.1% | 55.3% | 41.9% | 56.4% | 38.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Andrejus Dubrovinas Siden 28 Feb 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Andrejus Dubrovinas Siden 21 Jan 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1Ecura Holding ApS
P-nr. 1025472418
Kappendrup 52, 5450 Otterup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 71.671 DKK | 15.752 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 263.878 DKK | 58.036 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -592.217 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -494.432 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 296.558 DKK | 65.230 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Ecura Holding ApS (CVR 41099119)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.