BAOS ApS
CVR 41 14 12 04 · Struer · Fotografiske aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BAOS ApS har CVR-nummer 41141204. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fotografiske aktiviteter (branchekode 742000). Adresse: Meldgårdsvej 26, 7600 Struer. Stiftet: 29. januar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 31.062 kr., bruttofortjeneste 31.062 kr., årets resultat -2.811 kr., egenkapital 38.845 kr., aktiver i alt 110.000 kr. Soliditetsgraden på 35,3 % er lavere end hos 56 % af de 392 virksomheder i branchen «Fotografiske aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -2.811 kr. er lavere end hos 58 % af de 392 virksomheder i branchen «Fotografiske aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen var næsten uændret fra regnskabsår 2025 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BAOS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fotografiske aktiviteter (742000)
- Adresse
- Meldgårdsvej 26, 7600 Struer
- Kommune
- STRUER
- Stiftet
- 29 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- reklamebureau
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-12-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41141204 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Meldgårdsvej 26, 7600 Struer
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
3,2%
▲ 12,2 pp
Årets resultat i % af omsætning
Soliditetsgrad
-35,8%
▼ 71,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
135,0%
▲ 135,0 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
0,0%
▲ 0,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
392 virksomheder i «Fotografiske aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 31.062 | 31.062 | 2.105 | 0 | — |
| Bruttoresultat | 31.062 | 31.062 | 1.657 | 0 | -1.481 |
| Resultat før skat | -2.811 | 984 | 1.657 | 0 | -5.363 |
| Årets resultat | -2.811 | 984 | 1.657 | 0 | -5.363 |
| Egenkapital | 38.845 | -39.371 | 1.656 | -45.858 | -45.858 |
| Aktiver i alt | 110.000 | 110.000 | 55.706 | 0 | 0 |
| Omsætningsaktiver | — | — | 55.706 | 0 | 0 |
| Kortfristet gæld | 71.155 | 149.371 | — | 45.858 | 45.858 |
| Gæld i alt | 71.155 | 149.371 | 54.050 | 45.858 | 45.858 |
| Soliditetsgrad | 35.3% | -35.8% | 3% | — | — |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jens Poulsen Siden 25 Nov 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Poulsen Siden 26 Nov 2024Direktør
Produktionsenheder
1BAOS ApS
P-nr. 1025529525
Meldgårdsvej 26, 7600 Struer
Fotografiske aktiviteter (742000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.527 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -19.269 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -61.195 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BAOS ApS (CVR 41141204)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver reklamebureau, fotografiske.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.