Top Nails ApS
CVR 41 16 16 39 · Frederiksberg C · Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Top Nails ApS har CVR-nummer 41161639. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (branchekode 962200). Adresse: Rolighedsvej 8, 1958 Frederiksberg C. Stiftet: 13. februar 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 10. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.779.642 kr., årets resultat 196.509 kr., egenkapital 62.620 kr., aktiver i alt 789.263 kr. Soliditetsgraden på 7,9 % er lavere end hos 55 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 196.509 kr. er højere end hos 87 % af de 723 virksomheder i branchen «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 5 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Top Nails ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
- Adresse
- Rolighedsvej 8, 1958 Frederiksberg C
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Antal ansatte
- 10
- topnailsdk@gmail.com
- Hjemmeside
- topnail.dk
- Stiftet
- 13 Feb 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- skønheds- og neglesalon, og andet beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-02-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41161639 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rolighedsvej 8, 1958 Frederiksberg C
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: topnail.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://www.topnail.dk/
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (21. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
313,8%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,79
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
7,9%
▲ 18,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
172,1%
▲ 172,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
723 virksomheder i «Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.779.642 | 3.584.362 | 3.170.734 | 2.601.001 | 2.601.001 |
| Resultat før skat | 253.453 | -326.846 | 52.597 | 516.675 | 519.198 |
| Årets resultat | 196.509 | -272.542 | 39.881 | 408.457 | 468.312 |
| Egenkapital | 62.620 | -133.888 | 138.654 | 38.918 | 98.773 |
| Aktiver i alt | 789.263 | 1.247.965 | 1.431.544 | 941.313 | 941.313 |
| Omsætningsaktiver | 572.202 | 1.032.899 | 1.310.544 | 830.313 | 830.313 |
| Kortfristet gæld | 726.643 | 1.381.853 | 1.292.890 | 902.395 | 842.540 |
| Gæld i alt | 726.643 | 1.381.853 | 1.292.890 | 902.395 | 842.540 |
| Soliditetsgrad | 7.9% | -10.7% | 9.7% | 4.1% | 10.5% |
| Ansatte (gns.) | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lu Bech Maltby Siden 26 Feb 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Lu Bech Maltby Siden 26 Feb 2020Direktør
Produktionsenheder
2Top Nails ApS
P-nr. 1025556069
Rolighedsvej 8, 1958 Frederiksberg C
Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
👥 2 ansatte
Hot Nails
P-nr. 1027660742
Algade 42, 4000 Roskilde
Skønhedspleje og anden skønhedsbehandling (962200)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -246.837 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 57.809 DKK | 12.716 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 231.364 DKK | 50.886 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -147.511 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -261.179 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Top Nails ApS (CVR 41161639)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver neglesalon, skønheds, skønhedsbehandling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.