Astoma Invest ApS
CVR 41 16 27 67 · Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Astoma Invest ApS har CVR-nummer 41162767. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Teglbakken 4A, 8270 Højbjerg. Stiftet: 11. februar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -4.021.120 kr., egenkapital 9.233.348 kr., aktiver i alt 74.196.142 kr. Soliditetsgraden på 12,4 % er lavere end hos 85 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.021.120 kr. er lavere end hos 98 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Astoma Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Teglbakken 4A, 8270 Højbjerg
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 11 Feb 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt at foretage enhver form for investering, at udøve formueadministration og al anden virksomhed, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-02-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41162767 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Teglbakken 4A, 8270 Højbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-43,5%
▼ 39,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
12,4%
▼ 5,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-733,7%
▼ 733,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | -44.148 | -32.930 | -32.700 | -35.900 |
| Resultat før skat | -4.021.120 | 1.792.693 | 6.974.814 | 6.896.180 | 12.306.374 |
| Årets resultat | -4.021.120 | -482.307 | 2.774.814 | 3.396.180 | 6.706.374 |
| Egenkapital | 9.233.348 | 13.254.468 | 13.736.775 | 12.929.469 | 9.533.289 |
| Aktiver i alt | 74.196.142 | 74.211.321 | 74.200.245 | 73.303.778 | 73.403.800 |
| Omsætningsaktiver | 1.091.597 | 1.106.776 | 1.095.700 | 199.233 | 299.255 |
| Kortfristet gæld | 64.962.794 | 60.956.853 | 60.463.470 | 60.374.309 | 63.870.511 |
| Gæld i alt | 64.962.794 | 60.956.853 | 60.463.470 | 60.374.309 | 63.870.511 |
| Soliditetsgrad | 12.4% | 17.9% | 18.5% | 17.6% | 13% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Knud-Erik Mogensen Siden 11 Feb 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Knud-Erik Mogensen Siden 11 Feb 2020Direktør
Produktionsenheder
1Astoma Invest ApS
P-nr. 1025557456
Teglbakken 4A, 8270 Højbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -482.307 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 2.774.814 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 6.896.181 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 12.306.374 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 25.036.915 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Astoma Invest ApS (CVR 41162767)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver form, formueadministration, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.