Epic Vision Group ApS
CVR 41 19 67 69 · Herlev · Engroshandel med beklædning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Epic Vision Group ApS har CVR-nummer 41196769. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med beklædning (branchekode 464210). Adresse: Emtedalen 1B, 2730 Herlev. Stiftet: 20. februar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat -1.668 kr., egenkapital 32.292 kr., aktiver i alt 32.292 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 98 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.668 kr. er lavere end hos 58 % af de 745 virksomheder i branchen «Engroshandel med beklædning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Epic Vision Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med beklædning (464210)
- Adresse
- Emtedalen 1B, 2730 Herlev
- Kommune
- HERLEV
- Telefon
- 20601600
- epicvisionaps@gmail.com
- Stiftet
- 20 Feb 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fabrikation og handel af enhver art fortinsvis inden for tekstilbranchen, herunder import og eksport, samt al virksomhed, som har forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-02-20
- Binavne
- Epic Vision ApS Solace Accessories ApS Solace Clothes ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41196769 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Emtedalen 1B, 2730 Herlev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-5,2%
▼ 0,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
0,0%
▲ 0,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
745 virksomheder i «Engroshandel med beklædning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -1.668 | -1.668 | -4.372 | 0 | 0 |
| Årets resultat | -1.668 | -1.668 | -4.372 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 32.292 | 33.960 | 35.628 | 40.000 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 32.292 | 33.960 | 35.628 | 40.000 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 32.292 | 33.960 | 35.628 | 40.000 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 32.292 | 33.960 | 35.628 | 40.000 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Epic Vision Holding ApS Siden 20 Feb 2020100% Ejer
Ledelse
2-
Rajan Ahluwalia Siden 20 Feb 2020Adm. dir.
-
Deepika Nanda Ahluwalia Siden 20 Feb 2020Direktør
Produktionsenheder
1Epic Vision Group ApS
P-nr. 1025604357
Emtedalen 1B, 2730 Herlev
Engroshandel med beklædning (464210)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.668 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.372 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Epic Vision Group ApS (CVR 41196769)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fortinsvis, tekstilbranchen, eksport.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.