Sury Tagge Holding ApS
CVR 41 20 11 69 · Vedbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Sury Tagge Holding ApS har CVR-nummer 41201169. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Frydenlundsvej 30, 2950 Vedbæk. Stiftet: 26. februar 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat -12.734 kr., egenkapital -1.194.894 kr., aktiver i alt 2.000 kr. Soliditetsgraden på -59.744,7 % er lavere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -12.734 kr. er lavere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sury Tagge Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Frydenlundsvej 30, 2950 Vedbæk
- Kommune
- RUDERSDAL
- Stiftet
- 26 Feb 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier/anparter i andre selskaber eller anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-02-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41201169 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Frydenlundsvej 30, 2950 Vedbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-59.744,7%
▼ 36.101,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
96,9%
▲ 96,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | -3.125 | -3.250 | -3.000 | -3.000 |
| Resultat før skat | -11.878 | -408.070 | -931.784 | — | — |
| Årets resultat | -12.734 | -408.070 | -905.213 | 29.718 | 61.235 |
| Egenkapital | -1.194.894 | -1.182.160 | -774.090 | 130.953 | 101.235 |
| Aktiver i alt | 2.000 | 5.000 | 392.875 | 1.266.584 | 416.886 |
| Omsætningsaktiver | 2.000 | 5.000 | 392.875 | 1.083.332 | — |
| Kortfristet gæld | 1.196.894 | 1.187.160 | 1.166.965 | 1.135.631 | — |
| Gæld i alt | 1.196.894 | 1.187.160 | 1.166.965 | 1.135.631 | 416.886 |
| Soliditetsgrad | -59744.7% | -23643.2% | -197% | 10.3% | 24.3% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Lone Sury Tagge Siden 26 Feb 202050% Ejer
-
Rune Stevns Sury Tagge Siden 26 Feb 202050% Ejer
Ledelse
2-
Lone Sury Tagge Siden 26 Feb 2020Direktør
-
Rune Stevns Sury Tagge Siden 26 Feb 2020Direktør
Produktionsenheder
1Sury Tagge Holding ApS
P-nr. 1025609146
Frydenlundsvej 30, 2950 Vedbæk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -252.148 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -404.017 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 97.226 DKK | 21.384 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sury Tagge Holding ApS (CVR 41201169)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.