AN Holding af 6.3.2020 ApS
CVR 41 22 14 96 · Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
AN Holding af 6.3.2020 ApS har CVR-nummer 41221496. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Parkvej 178, 2. 36, 4700 Næstved. Stiftet: 6. marts 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -8.100 kr., årets resultat -6.213 kr., egenkapital 544.090 kr., aktiver i alt 549.590 kr. Soliditetsgraden på 99,0 % er højere end hos 77 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -6.213 kr. er lavere end hos 71 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som AN Holding af 6.3.2020 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Parkvej 178, 2. 36, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 6 Mar 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-03-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41221496 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Parkvej 178, 2. 36, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,1%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
11,29
▼ 1,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-5,3%
▼ 5,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.100 | -7.575 | -7.850 | -5.800 | -5.000 |
| Resultat før skat | -7.965 | -7.567 | -7.868 | -6.148 | 537.194 |
| Årets resultat | -6.213 | -5.902 | -6.137 | -4.795 | 542.476 |
| Egenkapital | 544.090 | 550.303 | 556.205 | 562.342 | 567.137 |
| Aktiver i alt | 549.590 | 555.678 | 561.455 | 567.342 | 572.137 |
| Omsætningsaktiver | 62.090 | 68.178 | 73.955 | 79.842 | 84.637 |
| Kortfristet gæld | 5.500 | 5.375 | 5.250 | 5.000 | 5.000 |
| Gæld i alt | 5.500 | 5.375 | 5.250 | 5.000 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 99% | 99% | 99.1% | 99.1% | 99.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Allan Nielsen Siden 6 Mar 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Allan Nielsen Siden 6 Mar 2020Direktør
Produktionsenheder
1AN Holding af 6.3.2020 ApS
P-nr. 1025637573
Parkvej 178, 2. 36, 4700 Næstved
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.567 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.868 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.148 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -8.674 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -15.339 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: AN Holding af 6.3.2020 ApS (CVR 41221496)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.