Puraffinity Europe ApS
CVR 41 24 95 52 · Hellerup · Fremstilling af farmaceutiske præparater · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Puraffinity Europe ApS har CVR-nummer 41249552. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af farmaceutiske præparater (branchekode 212000). Adresse: Rygårds Allé 104, 2900 Hellerup. Stiftet: 9. marts 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 31. december 2025): bruttofortjeneste -30.085 kr., årets resultat -31.576 kr., egenkapital -31.491 kr., aktiver i alt 0 kr. Årets resultat på -31.576 kr. er højere end hos 55 % af de 141 virksomheder i branchen «Fremstilling af farmaceutiske præparater», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Puraffinity Europe ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af farmaceutiske præparater (212000)
- Adresse
- Rygårds Allé 104, 2900 Hellerup
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 9 Mar 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- forskning, udvikling og produktion af målrettede materialer, der forbedrer miljø og folkesundhed ved at fjerne miljøfremmede stoffer i vand
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-07-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41249552 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rygårds Allé 104, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Vækst i resultat
-7,1%
▼ 7,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
141 virksomheder i «Fremstilling af farmaceutiske præparater»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -30.085 | -28.523 | -16.250 | -20.000 | -23.170 |
| Resultat før skat | -31.576 | -29.495 | -16.250 | -20.372 | -23.170 |
| Årets resultat | -31.576 | -29.495 | -16.250 | -20.372 | -23.170 |
| Egenkapital | -31.491 | -49.287 | -19.792 | -3.542 | 16.830 |
| Aktiver i alt | 0 | 39.543 | 39.628 | 39.628 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 39.543 | 39.628 | 39.628 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 31.491 | 88.830 | 59.420 | 43.170 | 23.170 |
| Gæld i alt | 31.491 | 88.830 | 59.420 | 43.170 | 23.170 |
| Soliditetsgrad | — | -124.6% | -49.9% | -8.9% | 42.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Puraffinity Ltd Siden 9 Mar 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Vincent Pierre Caillaud Siden 17 Jun 2025Adm. dir.
Produktionsenheder
1Puraffinity Europe ApS
P-nr. 1025676838
Rygårds Allé 104, 2900 Hellerup
Fremstilling af farmaceutiske præparater (212000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -28.523 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -16.250 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -20.372 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -15.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Puraffinity Europe ApS (CVR 41249552)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver miljøfremmede, folkesundhed, fjerne.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.