Mabere Franch Holding ApS
CVR 41 33 72 65 · Virum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mabere Franch Holding ApS har CVR-nummer 41337265. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fyrrevang 24, 2830 Virum. Stiftet: 27. april 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital 137.776 kr., aktiver i alt 147.171 kr. Soliditetsgraden på 93,6 % er højere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 62 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mabere Franch Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fyrrevang 24, 2830 Virum
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Stiftet
- 27 Apr 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål er, direkte eller via besiddelse af kapitalandele i andre selskaber, handel, distribution og produktion samt anden virksomhed, der er forbundet dermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41337265 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fyrrevang 24, 2830 Virum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 5,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
93,6%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
100,0%
▲ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 0 | -6.937 | -5.383 | -15.324 | -73.055 |
| Årets resultat | 0 | -6.937 | -5.383 | -20.324 | -73.055 |
| Egenkapital | 137.776 | 137.775 | 266.713 | 389.896 | 523.220 |
| Aktiver i alt | 147.171 | 147.170 | 304.747 | 406.148 | 530.220 |
| Omsætningsaktiver | 147.171 | 147.170 | 304.747 | 406.148 | 530.220 |
| Kortfristet gæld | — | 9.395 | 38.034 | 16.252 | 7.000 |
| Gæld i alt | 9.395 | 9.395 | 38.034 | 16.252 | 7.000 |
| Soliditetsgrad | 93.6% | 93.6% | 87.5% | 96% | 98.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Birgitte Teresa Franch Siden 27 Apr 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Birgitte Teresa Franch Siden 15 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1Mabere Franch Holding ApS
P-nr. 1025795225
Fyrrevang 24, 2830 Virum
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.383 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -15.324 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -521 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -7.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mabere Franch Holding ApS (CVR 41337265)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver distribution, via, besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.