ML Solutions ApS
CVR 41 33 80 24 · Ringsted · Efterbehandling af tekstiler · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
ML Solutions ApS har CVR-nummer 41338024. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Efterbehandling af tekstiler (branchekode 133000). Adresse: Bregnebjergvej 8, 4100 Ringsted. Stiftet: 1. maj 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -120.704 kr., årets resultat -170.395 kr., egenkapital -23.290 kr., aktiver i alt 912.007 kr. Soliditetsgraden på -2,6 % er lavere end hos 79 % af de 43 virksomheder i branchen «Efterbehandling af tekstiler», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -170.395 kr. er lavere end hos 90 % af de 43 virksomheder i branchen «Efterbehandling af tekstiler», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ML Solutions ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Efterbehandling af tekstiler (133000)
- Adresse
- Bregnebjergvej 8, 4100 Ringsted
- Kommune
- RINGSTED
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 1 May 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- henblik på udvikling og salg af forbrugsvarer til trykkerier, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-05-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41338024 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bregnebjergvej 8, 4100 Ringsted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,98
▼ 1,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-2,6%
▼ 21,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
10,5%
▲ 10,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
43 virksomheder i «Efterbehandling af tekstiler»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -120.704 | 89.718 | 310.379 | 383.732 | 295.718 |
| Resultat før skat | -272.819 | -189.627 | 1.527 | 41.343 | 65.526 |
| Årets resultat | -170.395 | -190.318 | -1.722 | 29.485 | 48.894 |
| Egenkapital | -23.290 | 147.105 | — | 456.947 | 280.987 |
| Aktiver i alt | 912.007 | 763.025 | — | 1.127.248 | 1.138.777 |
| Omsætningsaktiver | 912.007 | 763.025 | — | 1.127.248 | 1.138.777 |
| Kortfristet gæld | 935.297 | 289.420 | — | 670.301 | 857.790 |
| Gæld i alt | 935.297 | 615.920 | — | 670.301 | 857.790 |
| Soliditetsgrad | -2.6% | 19.3% | — | 40.5% | 24.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
ML INVEST ApS Siden 1 May 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Brian Heegaard Siden 1 May 2020Direktør
Produktionsenheder
1ML Solutions ApS
P-nr. 1025796647
Bregnebjergvej 8, 4100 Ringsted
Efterbehandling af tekstiler (133000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -184.960 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 12.497 DKK | 2.728 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 53.905 DKK | 11.858 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 75.653 DKK | 16.632 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 393.707 DKK | 86.614 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ML Solutions ApS (CVR 41338024)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver trykkerier, forbrugsvarer, efterbehandling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.