Yomasa Holding ApS
CVR 41 38 96 48 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Yomasa Holding ApS har CVR-nummer 41389648. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Niels Bohrs Vej 2, 7100 Vejle. Stiftet: 27. maj 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital 57.273 kr., aktiver i alt 57.273 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Yomasa Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Niels Bohrs Vej 2, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 27 May 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i tilknyttede og associerede virksomheder, samt formuepleje, og anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-05-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41389648 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Niels Bohrs Vej 2, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 28.219,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
100,0%
▲ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | 0 |
| Bruttoresultat | 0 | -389.810 | -8.750 | -2.750 | 0 |
| Resultat før skat | 0 | -389.810 | 30.370 | 193.229 | 0 |
| Årets resultat | 0 | -389.810 | 32.314 | 193.852 | 0 |
| Egenkapital | 57.273 | -543.558 | 266.166 | 233.852 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 57.273 | 1.933 | 317.775 | 236.684 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 1.933 | 40.587 | 623 | — |
| Kortfristet gæld | — | 545.491 | 51.609 | 2.832 | — |
| Gæld i alt | 57.273 | 545.491 | 51.609 | 2.832 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | 100% | -28119.9% | 83.8% | 98.8% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sadig Ahmed Abdi Siden 1 Jul 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Sadig Ahmed Abdi Siden 1 Jul 2025Direktør
Produktionsenheder
1Yomasa Holding ApS
P-nr. 1025868044
Niels Bohrs Vej 2, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | 40.839 DKK | 8.976 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 202.953 DKK | 44.638 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 22.823 DKK | 5.016 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Yomasa Holding ApS (CVR 41389648)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tilknyttede, associerede, formuepleje.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.