Faruk Atay Holding ApS
CVR 41 43 15 63 · Søborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Faruk Atay Holding ApS har CVR-nummer 41431563. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Gyngemose Parkvej 56C, 2. th, 2860 Søborg. Stiftet: 15. juni 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.500 kr., årets resultat 59.935 kr., egenkapital -5.973 kr., aktiver i alt 3.484.534 kr. Soliditetsgraden på -0,2 % er lavere end hos 90 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 59.935 kr. er højere end hos 52 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Faruk Atay Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Gyngemose Parkvej 56C, 2. th, 2860 Søborg
- Kommune
- GLADSAXE
- Stiftet
- 15 Jun 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-06-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41431563 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gyngemose Parkvej 56C, 2. th, 2860 Søborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
1,19
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-0,2%
▲ 1,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
159,4%
▲ 159,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.500 | -4.000 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | 68.779 | -95.446 | 78 | -5.150 | 0 |
| Årets resultat | 59.935 | -100.836 | 78 | -5.150 | 0 |
| Egenkapital | -5.973 | -65.908 | 34.928 | 34.850 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 3.484.534 | 4.193.306 | 2.395.065 | 40.000 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 3.463.734 | 4.172.506 | 2.235.065 | 40.000 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 2.915.172 | 2.695.802 | 2.360.137 | 5.150 | — |
| Gæld i alt | 3.490.507 | 4.259.214 | 2.360.137 | 5.150 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | -0.2% | -1.6% | 1.5% | 87.1% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Faruk Atay Siden 15 Jun 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Faruk Atay Siden 15 Jun 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1Faruk Atay Holding ApS
P-nr. 1025924904
Gyngemose Parkvej 56C, 2. th, 2860 Søborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -4.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 78 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | — | — | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Faruk Atay Holding ApS (CVR 41431563)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.