Meldbjerg - Holding ApS
CVR 41 45 40 67 · Stouby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Meldbjerg - Holding ApS har CVR-nummer 41454067. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Grundvej 11, 7140 Stouby. Stiftet: 22. juni 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): bruttofortjeneste -4.647 kr., årets resultat 85.210 kr., egenkapital 285.139 kr., aktiver i alt 787.555 kr. Soliditetsgraden på 36,2 % er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 85.210 kr. er højere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Meldbjerg - Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Grundvej 11, 7140 Stouby
- Kommune
- HEDENSTED
- Stiftet
- 22 Jun 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-06-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41454067 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Grundvej 11, 7140 Stouby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
29,9%
▼ 19,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,42
▼ 16,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
36,2%
▲ 10,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-14,1%
▼ 14,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.647 | -4.853 | -4.351 | -4.351 | -2.653 |
| Resultat før skat | 85.210 | 99.232 | -11.074 | -11.450 | 30.165 |
| Årets resultat | 85.210 | 99.232 | -11.074 | -11.450 | 30.165 |
| Egenkapital | 285.139 | 199.929 | 100.697 | 111.772 | 123.222 |
| Aktiver i alt | 787.555 | 787.052 | 780.299 | 784.635 | 789.376 |
| Omsætningsaktiver | 43.555 | 43.052 | 36.299 | 40.635 | 45.376 |
| Kortfristet gæld | 102.635 | 2.500 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
| Gæld i alt | 502.416 | 587.123 | 679.602 | 672.863 | 666.154 |
| Soliditetsgrad | 36.2% | 25.4% | 12.9% | 14.2% | 15.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jan Volmer Siden 22 Jun 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Jan Volmer Siden 22 Jun 2020Direktør
Produktionsenheder
1Meldbjerg - Holding ApS
P-nr. 1025952371
Grundvej 11, 7140 Stouby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -11.074 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -11.450 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -9.335 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.943 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Meldbjerg - Holding ApS (CVR 41454067)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.